لاگارد:

شرکت‌های مالی بعد از برگزیت بریتانیا را ترک می‌کنند

شرکت‌های مالی بعد از برگزیت بریتانیا را ترک می‌کنند

رئیس صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که شرکت‌های مالی بعداز برگزیت بریتانیا را ترک خواهند کرد و به سایر کشورهای اروپایی می‌روند.

کریستین لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول در کنفرانس یورو در «دوبلین» گفت: شرکت‌های مالی بعداز برگزیت بریتانیا را ترک خواهند کرد و بیشتر آن‌ها به سایر کشورهای اروپایی می روند.

به گزارش تجارت‌نیوز،همچنین تمرکز رئیس صندوق بین‌المللی پول بر نیازمندی اتحادیه اروپا بمنظور افزایش رگولاتوری و نیز ظرفیت‌های نظارتی خود برای مدیریت سیل ورود شرکت‌ها ریشه در این موضوع دارد.

انتظار می رود بسیاری از شرکت‌های مالی بمنظور حفظ حقوق گذرنامه‌ای خود در خارج از بریتانیا بعداز برگزیت اسکان بگیرند. در حقیقت حقوق گذرنامه‌ای این اجازه را به شرکت‌های مالی می‌دهد که بطور مجاز در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقدام به فروش خدمات و کالاهای خود کنند.

لاگارد تصریح کرد اطمینان از این موضوع که رگولاتوری و ظرفیت های نظارتی برای مدیریت هجوم شرکت های مالی به سایر نقاط اروپا در کوتاه مدت آماده هستند، بسیار مهم است.

به گفته لاگارد، انجام یکسری اقدامات برای بالابردن انعطاف پذیری منطقه یورو و تامین آینده آن لازم است. رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: منطقه یورو در حقیقت نیازمند بازارهای مالی و سرمایه یکپارچه است که به شرکت‌ها اجازه دهد تا فاینانس خود را در فرا مرزها آسوده تر افزایش دهند و از سرمایه‌گذاری حمایت کنند.

 

منبع:بیزینس ریویو

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند