شرکت ویزا کارت پلت‌فرم پرداخت بیت‌کوین راه‌اندازی نمی‌کند

بزرگترین شرکت کارت اعتباری جهان اعلام کرد: پلت‌فرمی برای تراکنش مالی به وسیله ارزهای رمزنگار راه‌اندازی نخواهد کرد.

شرکت ویزا کارت پلت‌فرم پرداخت بیت‌کوین راه‌اندازی نمی‌کند

مدیر عامل ویزا کارت، بزرگ شرکت کارت اعتباری جهان گفت: بیت‌کوین فقط یک کالا است و اصلا سیستم پرداخت نیست؛ ضمن اینکه شرکت ویزا کارت نه تنها برای بیت‌کوین بلکه برای هیچ ارز رمزنگاری پلت‌فرم انتقال و تبادل تراکنش ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «آلفرد کِلی» گفت: من بیت‌کوین را به عنوان یک بازیگر سیستم پرداخت تلقی نمی‌کنم.

مدیر عامل ویزا کارت در ادامه خاطرنشان کرد: ما در شرکت خودمان تراکنش‌هایی که بر پایه ارزهای رمزنگار باشند را راه‌اندازی نخواهیم کرد و فقط ارز بی‌پشتوانه (که به فرمان و اعتبار یک دولت به جریان گذاشته می‌شود) را پشتیبانی می‌کنیم.

بیت‌کوین در ابتدا با هدف یک ارز جایگزین تمرکززدایی شده روانه بازار شد و زمانیکه گردش مالی آن بالا رفت با مشکلاتی از قبیل حق‌الزحمه و نوسان بالا و نیز فرایند تراکنش بسیار آهسته روبروشد.

«کِلی» گفت: امروز بیت‌کوین بسیار زیاد شبیه به یک کالا است که سرمایه‌گذاران روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند و صادقانه‌تر اینکه بیت‌کوین تا حدی شبیه به یک کالا براساس گمانه‌زنی است.

همچنین در اوایل ماه جاری میلادی شرکت ویزا کارت همکاری خود را با یک کارت بدهی به نام «ویوکریست» که کارت‌هایی را مرتبط با ارزهای رمزنگار صادر می‌کرد تا خرید و فروش آنها را تسهیل دهد، پایان داد.

مدیر عامل ویزا کارت گفت: به‌طور کلی کارت‌های برپایه ارز رمزنگار با قوانین عملیاتی این شرکت هماهنگی ندارند.

 

منبع: سی ان بی سی


این مطلب را به اشتراک بگذارید