موضوعات داغ:
یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

شنبه، روز تعیین کننده روند شاخص کل بورس تا پایان سال!

شنبه، روز تعیین کننده روند شاخص کل بورس تا پایان سال!

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که چنانچه شاخص کل بورس در روز شنبه منفی شود دیگر پیش‌بینی رسیدن شاخص به قله 240 هزار واحد محقق نخواهد شد و شاخص به مرز 150 تا 160 هزار واحد خواهد رسید.

به گزارش تجارت نیوز، این‌روزها با توجه به نگرانی نسبت به گرفتاری بورس در رکود بلندمدت و به دلیل اینکه هنوز میزان تاثیر تحریم‌ها در گزارش‌های ماهانه شرکت‌های بورسی مشخص نشده است معامله‌گران با احتیاط در بازار رفتار می‌کنند و بازار حتی به سهم‌هایی که ارزندگی مناسبی دارند هم با توجه به ابهام در شرایط عمومی اقبال کمتری نشان می‌دهد. به عبارتی سهامداران سیاست صبر و انتظار را در پیش گرفته‌اند، اما برخی فعالان بازار سرمایه پیش‌بینی می‌کنند که روند شاخص کل بورس در روزهای ابتدایی هفته پیش رو صعودی خواهد بود و صنایع خودرویی به دلیل احتمال افزایش نرخ و برخی تک سهم‌هایی مانند وتجارت پیشرو در بازار سرمایه هستند.

ایمان رئیسی، کارشناس و تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه در گفتگو با «تجارت‌نیوز» درخصوص پیش‌بینی وضعیت بازار سرمایه در هفته پیش رو، گفت: در هفته گذشته به دلیل اینکه شاخص کل بورس به سطح حمایتی خود برخورد کرده بود شاهد برگشت بازار بودیم، اما خبر کاهش قیمت جهانی نفت باعث تشکیل صفوف فروش برای نمادهای پالایشی و پتروشیمی و خبر عرضه اولیه نماد کگهر در هفته پیش رو باعث تشکیل صفوف فروش در روز چهارشنبه شد؛ به طوری که سهامداران حقیقی اقدام به فروش برخی سهام‌ موجود در پرتفوی خود کردند تا نقدینگی مورد نیاز برای خرید سهام کگهر در روز شنبه نیز تامین شود بدون توجه به این نکته که آیا عرضه اولیه به قیمت مناسب عرضه می‌شود یا خیر؟

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: شاخص از نظر تحلیل تکنیکال در محدوده‌ بسیار خطرناکی قرار گرفته است و اگر بازار در روز شنبه(26 آبان ماه) منفی شود روندهای صعودی که برای شاخص در نظر گرفته شده دیگر اتفاق نخواهد افتاد و بازار تا دو و سه ماه آینده ریزشی خواهد بود. به عبارتی چنانچه شاخص کل بورس در روز شنبه منفی شود دیگر پیش‌بینی رسیدن شاخص به قله 240 هزار واحد محقق نخواهد شد و شاخص کل بورس به مرز 150 تا 160 هزار واحد خواهد رسید.

رئیسی متذکر شد: پیش می‌کنم که روند شاخص کل بورس در هفته پیش رو متعادل خواهد بود و همچنان صنایع فلزی و معدنی از جمله نمادهای کچاد، کگل و کنور پتانسیل رشد دارند و ممکن است که با افزایش نرخ خودرو نماد خودرویی‌ها پیشرو در بازار سرمایه شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند