کد خبر: 232931

شکایت کاربران از مشکل رجیستری در گوشی‌های چند سیم‌کارته

شکایات زیادی از سوی کاربران درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم‌کارته مطرح است مبنی بر این‌که برخی گوشی دو سیم‌کارته خریده‌اند اما با قراردادن سیم‌کارت در اسلات دوم، پیغام عدم ثبت در سامانه همتا و رجیستر نبودن دریافت می‌کنند.

سرویس تکنولوژی -

علیرغم اجرای مرحله به مرحله طرح رجیستری هنوز سوالات زیادی از سوی کابران درباره جزئیات رجیستری برای گوشی‌های دو یا چند سیمکارت مطرح می‌شود و مردم با مسائل زیادی در این باره مواجه شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، یکی از سوالات شایع درباره تکلیف رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم‌کارته است. شکایات زیادی از سوی کاربران مطرح می‌شود که می گویند گوشی دو سیم کارته خریده‌اند و تنها از یک سیم‌کارت استفاده کرده‌اند و اکنون که قصد استفاده از سیم کارته دوم را دارند پیغام عدم ثبت در سامانه همتا و رجیستر نبودن را دریافت می‌کنند.

همچنین کاربران زیادی نیز عنوان می‌کنند که برای فعال کردن سیم کارت دوم دیگر کد فعال سازی را در اختیار ندارند.

علاوه بر این، در حالی که چندین بار اعلام شده برای رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارته تنها فعال کردن یک اسلات کافی است اما در عین حال چندین بار نیز اعلام شده که کاربران هر دو اسلات را باید فعال کنند.

بنابراین هنوز سؤال‌های زیادی در این باره وجود دارد که در این گزارش به آنها پاسخ داده خواهد شد.

طبق آخرین اعلام کمیته اجرای رجیستری گوشی تلفن برای فعال‌سازی تلفن‌های همراه دو یا چند سیمکارته، تنها کافیست با استفاده از کد فعالسازی درج شده روی کارت گارانتی، شناسه یکی از SLOT ها را فعال کرد. با فعالسازی یک شناسه، شناسه مربوط به SLOT های دیگر نیز به صورت خودکار فعال خواهند شد.

کاربران باید دقت داشته باشند که کد فعالسازی، یک کد یکبار مصرف است و پس از فعال‌سازی دیگر قابل استفاده مجدد نیست.

شرایط گفته شده برای گوشی‌های قانونی بود. اما برای گوشی‌هایی که پیش از اجرای رجیستری به صورت غیرقانونی وارد شده و فعال شده‌اند شرایط متفاوت است.

اگر گوشی‌های غیرقانونی تا قبل از شروع طرح با یک سیمکارت فعال بوده‌اند و از یکی از SLOT ها استفاده نکرده بودند، پس از مشمول شدن باید با مراجعه به وبسایت Hamta.ntsw.ir یا از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* با استفاده از فرآیند افزودن دستگاه، شناسه SLOT های بعدی را نیز وارد کارتابل خود کنند.

به این ترتیب مشکل کسانی که یکی از سیم کارت‌های گوشی‌شان رجیستر نشده به این شکل حل می‌شود.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.89)
1323.7
11.8
مثقال طلا (%0.05)
733600
400
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.