صادرات نفت عراق در ماه ژوئن کاهش می‌یابد

شرکت بازاریابی نفت عراق (سومو) قصد دارد در ماه ژوئن ۳.۲۱۵ میلیون بشکه در روز نفت خام بصره را صادر نماید که اندکی پایین‌تر از رقم ماه گذشته است.
صادرات نفت عراق در ماه ژوئن کاهش می‌یابد

در گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، دو منبع آگاه گفتند، شرکت بازاریابی نفت عراق (سومو) قصد دارد در ماه ژوئن ۳٫۲۱۵ میلیون بشکه در روز نفت خام بصره صادر نماید که اندکی پایین‌تر از رقم ماه گذشته است. این کاهش به دلیل کم شدن عرضه نفت خام سنگین عراق خواهد بود.

این منابع با اشاره به برنامه بارگیری نفت از بندر بصره که شامل جزئیات نفت صادراتی این کشور است گفتند، صادرات نفت عراق در ماه ژوئن شامل ۲٫۴۴۸ میلیون بشکه در روز نفت خام سبک بصره و ۷۶۷ هزار بشکه در روز نفت سنگین بصره است.

یکی از این منابع گفت، عرضه نفت سنگین بصره عراق در ماه ژوئن ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داشت، که احتمالا موجب تقویت بیشتر قیمت این نوع نفت خواهد شد. قیمت نفت سنگین بصره در حال حاضر بیشر از یک و نیم دلار بالاتر از قیمت رسمی این نوع نفت در طی چند ماه گذشته است.

به گفته این منابع، شرکت بازاریابی نفت عراق، در ماه ژوئن مقدار نفت ذکر شده در قراردادهای منعقده با حداقل ۳ مشتری آسیایی را به طور کامل عرضه خواهد کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز