صرافی‌های کره جنوبی قلمرو هکرهای کره شمالی است

صرافی‌های کره جنوبی قلمرو هکرهای کره شمالی است

آژانس امنیت و اینترنت کره جنوبی اعلام کرد: از ماه می سال جاری میلادی حداقل ۳ صرافی ارز رمزنگار این کشور توسط هکرهای کره شمالی مورد دستبرد قرار گرفته است.

صرافی ارز رمزنگار «یو بیت» در کره‌جنوبی بعداز اینکه برای دومین بار در سال جاری میلادی هک شد، اعلام کرد که در حال تعطیل کردن و اعلام ورشکستگی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این صرافی بزرگ کره‌ای در دومین حمله سایبری ۱۷ درصد از دارایی‌های خود را از دست داد.

«یو بیت» اعلام کرد: از اینکه مجبور به تعطیل کردن صرافی شده بسیار متاسف است و در حدود ۷۵ درصد از ارزش ارزهای رمزنگار مشتریانی که در این صرافی حساب داشته‌اند را بر می‌‍گرداند.

این صرافی در مورد میزان دقیق ارزش ارزهای رمزنگار خود در زمان حمله سایبری رقم خاصی را اعلام نکرده است.

اما کارمندان «یو بیت» گفتند: به علت اینکه بیشتر ارزهای رمزنگار در کیف سرد (بدون اتصال به شبکه اینترنت) نگهداری شده بودند، هکرها برای سرقت تمامی ارزهای دیجتیال برنامه ریزی نکرده بودند.

در همین حال آژانس امنیت و اینترنت کره‌جنوبی اعلام کرد: در حال انجام تحقیقات در مورد این حمله سایبری است و این نهاد امنیتی کره‌ای، اولین حمله سایبری به صرافی «یو بیت» که در ماه آوریل اتفاق افتاد و منجر به سرقت ۴ هزار بیت‌کوین شد را کار کره‌شمالی اعلام کرد.

آژانس امنیت و اینترنت کره جنوبی اعلام کرد: کره شمالی برای مصون ماندن از تحریم‌ها و انجام سرمایه‌گذاری اقدام به حمله سایبری از صرافی‌های ارز رمزنگار کره‌جنوبی می‌کند و از ماه می سال جاری میلادی به بعد، حداقل ۳ صرافی در این کشور توسط کره شمالی هک شده است.

همچنین موسسه امنیت مالی کره‌جنوبی اعلام کرد: کره‌شمالی نقش بسزایی در ساخت باج افزار WannaCry که ۱۵۰ کشور جهان را اخیرا درگیر خود کرده، داشته است.

منبع: راشاتودی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند