کد خبر: 133340

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

صنایع کوچک تکیه‌گاهی مطمئن برای اقتصاد به شمار می‌روند

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع کوچک به دلیل برخورداری از مزیت‌های انعطاف‌پذیری بالا، اشتغال‌زایی، رشد اقتصادی و شکوفایی صادرات تکیه‌گاهی مطمئن برای اقتصاد کشور به شمار می‌رود.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، رمضانعلی سبحانی‌فر در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: صنایع کوچک به‌رغم نقش‌آفرینی در تولید و اشتغال متاسفانه در جامعه مغفول مانده است.

وی همچنین با بیان اینکه صنایع کوچک برای ایستادن روی پای خود نیاز به بازار مناسب دارند، اظهار داشت: شکوفایی این بخش کلیدی اقتصاد حمایت و توجه بی‌شائبه مسئولان را می‌طلبد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت صنایع کوچک امروزه به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان اقتصادی در تمام کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به خوبی درک و مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: ایجاد و حمایت از صنایع کوچک از جمله اولویت‌ها و اهداف اصلی اقتصادی در بسیاری از کشورهای دنیاست، چون این صنایع در ایجاد اشتغال و فراهم کردن بستر مناسب برای نوآوری و افزایش صادرات بسیار نقش‌آفرین هستند.

سبحانی‌فر اضافه کرد: توجه به صنایع کوچک و زودبازده از جمله بهترین و سریع‌ترین راهکارهای ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و رونق اقتصاد است.

وی در ادامه اظهار داشت: این گروه از صنایع در شرایط نابسامان اقتصادی به‌سرعت آسیب‌پذیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه صنایع کوچک در کنار یکدیگر صنعت بزرگ را تشکیل می‌دهند، افزود: فرآیند و زنجیره‌های تکمیلی صنایع کوچک در سطح مناطق ایجاد نشده و واحدهای تولیدی نمی‌توانند در بازار داخلی و خارجی حضور مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک نقش مهم و موثری در توسعه صنعتی هر کشوری دارند، اظهار داشت: این دسته از صنایع مزایای فراوانی مانند نیاز به سرمایه در گردش کمتر و ریسک کمتر نسبت به صنایع بزرگ و متوسط دارند، اما بسیاری از واحدهای تولیدی مرتبط با صنایع کوچک دچار ورشکستگی و رکود می‌شوند.

سبحانی‌فر گفت: تولیدکنندگان پیش از تولید محصول باید در فکر مطالعه بازار و بازاریابی باشند و مشتریان محصول خود را پیدا کنند تا با پدیده ورشکستگی و توقف تولید مواجه نشوند.

وی افزود: اگر تولیدکنندگان و فعالان در حوزه صنایع کوچک زنجیره تولید تشکیل دهند و تامین نیازهای خود را به‌دست متخصصان بسپارند، می‌توانند بسیاری از مشکلات خود را رفع و صنعت خود را توسعه بخشند.

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.