معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور:

صورت‌حساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور تقدیم هیات دولت شد

معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور از تهیه صورت‌حساب عملکرد بودجه سال 1395 کل کشور توسط اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب‌ها و روش‌های حسابداری و ارسال آن به هیات دولت خبر داد.
صورت‌حساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور تقدیم هیات دولت شد

سید رحمت‌الله اکرمی با اعلام این خبر اظهار داشت: صورت‌حساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور با وجود تمدید دو ماهه مهلت صورت‌حساب دریافت و پرداخت نهایی دستگاه‌های اجرایی کشور، با تلاش‌های شبانه‌روزی زودتر از موعد مقرر قانونی تهیه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور افزود: صورت‌حساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۵ صرفا با استفاده از سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور (سناما) مطابق عناوین و تقسیمات مندرج در قوانین بودجه سنوات مذکور تهیه و تنظیم شده است.

اکرمی خاطر نشان کرد: با اجرای حسابداری تعهدی در سطح دولت از ابتدای سال ۱۳۹۴، اصلاحاتی بنیادین در نظام مالی و محاسباتی کشور آغاز شده که هدف آن اجرای بند (۹) سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، اعتلای نظام مدیریت مالی دولت و زمینه سازی برای استقرار نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است.

وی تصریح کرد: با تکمیل اجرای حسابداری تعهدی طی سنوات آینده و تهیه صورت‌های مالی دولت، اطلاعات شفاف‌تری برای تصمیم‌گیری‌های زیربنایی کشور به ویژه در ارتباط با دارایی‌ها، بدهی‌ها و ارزش خالص دولت ارائه خواهد شد.

 

منبع: شادا

این مطلب را به اشتراک بگذارید