کد خبر: 128163

صید ماهی شوریده در آب‌های خوزستان و بوشهر آزاد شد

صید ماهی شوریده تا اطلاع بعدی در صیدگاه‌های خوزستان و بوشهر آزاد اعلام شد. به گزارش صدا و سیما، پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور اعلام کرد : صید ماهی شوریده از ۲۰اسفند پارسال به علت فصل تخم گذاری و جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر به ذخایر آبزیان خلیج فارس به مدت یک ماه در آبهای

سرویس کسب‌وکار -

صید ماهی شوریده تا اطلاع بعدی در صیدگاه‌های خوزستان و بوشهر آزاد اعلام شد.
به گزارش صدا و سیما، پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور اعلام کرد : صید ماهی شوریده از ۲۰اسفند پارسال به علت فصل تخم گذاری و جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر به ذخایر آبزیان خلیج فارس به مدت یک ماه در آبهای خوزستان و بوشهر ممنوع شده بود.

براین اساس، صیادان مجاز دو استان بوشهر و خوزستان می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات صید و استفاده از ادوات صیادی مجاز برای دریافت مجوز و صید ماهی شوریده اقدام کنند.

براساس این گزارش، صید ماهی شوریده در سال‌های اخیر به دلیل صید بی رویه، غیرقانونی و صید در دوره ممنوعیت و به تبع آن کاهش ذخایر آن، با روندی کاهشی رو به رو بوده است.

پارسال ۴۴ هزار تن ماهی و میگو در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید شد که در مقایسه با سال ۹۳ حدود چهار هزار تن کاهش نشان می‌دهد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.62)
1334.9
8.17
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.