ضرب‌الاجل دو هفته‌ای مجلس به دولت برای حل مشکلات کامیون‌داران

ضرب‌الاجل دو هفته‌ای مجلس به دولت برای حل مشکلات کامیون‌داران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از بررسی مشکل کامیون داران در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

صدیف بدری با اشاره به جزییات جلسه روز سه‌شنبه (٢٢خرداد) کمیسیون عمران مجلس، گفت: یکی از دستور کارهای این جلسه، بررسی مشکلات کامیون داران بود که این نشست با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل کشور، معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، کانون انجمن‌های صنفی کامیون داران، گمرک کشور و سازمان برنامه و بودجه در کمیته حمل‌ونقل کمیسیون عمران برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حدود ۴٣٠ میلیون تن بار توسط ناوگان حمل‌و‌نقل کشور جابه جا شده و روزانه ٩٠ هزار بار نامه صادر می‌شود، ادامه داد: مشکلاتی که کامیون داران داشتند منجر به اعتصاب آن‌ها و بروز مشکلات حتی برای حمل تولیدات و مواد اولیه کشور شد.

وی گفت: دولت باید بیش از گذشته به مسائل و مشکلات کامیون داران توجه کرده و در جهت رفع این مشکلات تلاش کند و باید در خصوص مشکلات سوخت این رانندگان و روغن آن‌ها نیز تدبیری در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: دلیل اصلی بروز مشکلات مذکور برای سیستم حمل بار کشور، سومدیریت مسئولان است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخذ حق کمیسیون غیرمنطقی و حتی تا ٧٠ درصد نیز از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل بار از رانندگان دیگر مشکل کامیون‌داران بوده است، افزود: در این جلسه فرصت دو هفته‌ای برای رفع مشکل کامیونداران از سوی مجلس به مسئولان داده شد.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند