ضرر ۱.۵ میلیارد یورویی شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های ضد روسی

ضرر ۱.۵ میلیارد یورویی شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های ضد روسی

اتاق تجارت خارجی روسیه-آلمان اعلام کرد، ضرر وارد شده به شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های ضد روسی دولت آمریکا ۱.۵ میلیارد یورو برآورد می‌شود.

اتاق تجارت خارجی روسیه-آلمان اعلام کرد انتظار می‌رود تحریم‌های ضد روسی دولت آمریکا، ۱.۵ میلیارد یورو به شرکت‌های آلمانی خسارت وارد کرده باشد. این آمار با توجه به بررسی از ۱۵۴ شرکت که عضو این نهاد هستند، به دست آمده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، برآورد اولیه از ضرر کوتاه مدت به شرکت‌های آلمانی در سال مالی جاری صدها میلیون یورو و رقم ۳۷۷ میلیون یورو برای آن ثبت شده؛ در حالی که ضرر میان مدت شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های ضدروسی دولت آمریکا حداقل ۰.۸۲ میلیارد یورو است و در مجموع ضرر شرکت‌های آلمانی از این تحریم‌ها ۱.۵ میلیارد یورو اعلام شده است.

بر همین اساس، یک منبع وابسته به دولت آلمان گفت: مقامات آلمان از مستثنی شدن شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های ضد روسی آمریکا استقبال می‌کنند. این منبع آگاه گفت: تحریم‌ها می‌توانند بر روی شرکت‌های آلمانی تاثیر بسیار منفی داشته باشند. اگر فرصتی برای مستثنی شدن شرکت‌های آلمانی وجود داشته باشد، از آن استقبال می‌کنیم.

همچنین انتظار می‌رود این موضوع در دیدار آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا امروز در واشنگتن مورد بررسی قرار گیرد.

بر پایه این گزارش، اتاق تجارت خارجی روسیه-آلمان ابراز امیدواری کرد که صدر اعظم آلمان در دیدار خود شرکت‌های آلمانی را از تحریم‌ها مستثنی و یا تحریم‌ها را برای آنها کاهش دهد.

در ششم ماه جاری میلادی، دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه فعالان اقتصادی، شرکت‌های بزرگ روسی و برخی مقامات روس وضع کرد. این تحریم‌ها به بلوکه شدن دارایی شرکت‌های روسی قرار گرفته شده در فهرست تحریم اشاره می کند؛ ضمن اینکه سرمایه‌گذاران آمریکایی هم تا قبل از هفتم ماه «می» باید نسبت به خرید اوراق بهادر برخی از شرکت‌های روسی پایان دهند و نیز با توجه به جدول زمان‌بندی شده قرار دادهای خود با شرکت‌های روسی تحریم شده را لغو کنند.

 

منبع:پژوهشکده پولی و بانکی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند