ضرورت پرداخت مطالبات قطعه‌سازها با افزایش سقف تسهیلات خودروسازها

ضرورت پرداخت مطالبات قطعه‌سازها با افزایش سقف تسهیلات خودروسازها

عضو هیئت‌مدیره انجمن قطعه‌سازان گفت: با توجه به افزایش قیمت بازار بایستی سقف تسهیلات خودروسازها افزایش پیدا کند تا آنها هم بتوانند بدین وسیله مطالبات قطعه‌سازها را پرداخت کنند.

فرهاد بهنیا در خصوص خبر تدوین بسته حمایتی از قطعه‌سازان و خودروسازان در وزارت صنعت گفت: ما هنوز هیچ اطلاعی از این بسته نداریم و نمی‌دانیم قرار است چه نوع تسهیلاتی برای ما در نظر گرفته شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیئت مدیره انجمن قطعه‌سازان ادامه داد: ابتدا در نحوه ترخیص قطعات و مواد اولیه از گمرک اختلاف‌نظر وجود داشت و آقایان اصرار داشتند که باید مابه‌التفاوت با ارز بازار آزاد پرداخت شود اما سرانجام با مذاکرات فراوان و ارائه مستندات توانستیم اجازه ترخیص همان قطعاتی که در آن زمان وارد شد را بدست آوریم.

وی تصریح کرد: اشتباهی که در این بین به وجود آمده این است که برخی فکر می‌کنند که از این به بعد ارز قطعه‌سازان 4200 تومان محاسبه خواهد شد و این خبر را به نقل از یکی از اعضای کمیسیون صنایع اعلام کرده‌اند در صورتی که چنین چیزی نیست و هنوز مبنای محاسبات ارز برای ما همان بازار ثانویه است و فقط کالاهایی که در ابتدای سال که ارز 4200 تومان قیمت داشت اجازه ترخیص داده‌اند.

بهنیا گفت: تا به امروز چندین جلسه با مسئولین داشته‌ایم و نظرات خود را مطرح کردیم و آنها نیز قول همکاری دادند اما اینکه قرار است در این بسته چه چیزی باشد ما اصلا خبر نداریم و باید منتظر بمانیم تا جزئیات آن اعلام شود اما مهمترین خواسته ما این است که شورای رقابت از سیکل قیمت گذاری در خودرو حذف شود و اجازه دهند بازار قیمت را تعیین کند الان این مابه‌التفاوت قیمت‌ها به جای اینکه به تولید کننده برسد فقط به جیب دلال‌ها می‌رود.

وی اظهار داشت: نکته دیگر آنکه با توجه به افزایش قیمت بازار بایستی سقف تسهیلات خودروسازها افزایش پیدا کند تا آنها هم بتوانند بدین وسیله مطالبات قطعه‌سازها را پرداخت کنند.

 

منبع:‌ ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند