ضرورت کاهش مصرف برق اداره‌های دولتی در تابستان ۹۷

ضرورت کاهش مصرف برق اداره‌های دولتی در تابستان ۹۷
معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو بدمصرفی را عامل اصلی چالش‌های فراروی صنعت برق و وزارت نیرو برشمرد.

همایون حائری در جلسه شورای معاونین شرکت برق منطقه‌ای زنجان در محل مدیریت انتقال قزوین برگزار شد با اشاره به اینکه از مجموع ۵۳ هزار مگاوات پیک بار تابستان سال ۹۶ مقدار ۲۰ هزار مگاوات مربوطه به سیستم‌های سرمایشی بوده این مقدار را معادل برق مصرفی ۴ کشور افغانستان،ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان عنوان کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی بد مصرفی را عامل اصلی چالش‌های فراروی صنعت برق و وزارت نیرو برشمرده و بر عزم جهادی برای آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف انرژی تاکید کرد.

حائری در ادامه تصریح کرد: با کاهش استفاده از تولیدات نیروگاه‌های آبی در تابستان ۹۷ نسبت به سال ۹۶، خواستار اقدام عملی و مساعدت و همکاری آحاد مردم برای مدیریت کردن مصرف انرژی شد.

معاون وزیر نیرو کاهش مصارف برق اداره‌های دولتی را در تابستان ۹۷ لازم الاجرا دانسته و افزودند: با همکاری مردم فهیم کشورمان و تلاش کارکنان صنعت برق با تمام توان سعی خواهیم کرد با موفقیت از پیک بار ۹۷ عبور کنیم.

حائری تابستان ۹۷ را نقطه شروعی برای کاهش پیک بار و همینطور انجام عزم جدی در زمینه مدیریت مصرف انرژی در سطح کشور عنوان نمود.

در ابتدای این جلسه “بهمن اله مرادی” مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان طی سخنانی ضمن ارائه گزارش عملکرد شرکت افزودند: ۷۲ درصد از انرژی در استان‌های زنجان و قزوین در بخش تولید، صنعت و کشاورزی مصرف می‌شود.

وی داشتن پتانسیل بالا در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، موقعیت جغرافیایی مناسب و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت انرژی و وجود متقاضیان صنعتی را از ویژگی‌های این شرکت برشمرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‎ای زنجان برنامه‌ریزی برای توسعه شبکه، شناسایی نقاط پر تلفات، مطالعات جامع خازن‌گذاری، کاهش تعداد حوادث خطوط و ترانسفورماتورها را از جمله برنامه‌های در دست اقدام و آتی این شرکت برشمرد.

 

منبع: ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند