مدیرعامل شرکت خبر داد

طرح توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در ۷ شهر ایران اجرا می‌شود

طرح توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در ۷ شهر ایران اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت راه‌آهن بااشاره به حمایت‌های صورت گرفته از سوی دولت و اینکه قرارداد توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در هفت شهر ایران اجرایی می‌شود، از واریز ۷۵۰ میلیارد تومان یارانه به این بخش برای توسعه بخش مسافری ریلی خبر داد.

سعید محمدزاده در مراسم ورود ناوگان جدید ریلی به شبکه راه‌آهن گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته خوشبختانه حمایت‌های قابل توجهی از حوزه مسافری صورت گرفته و هر مسافر به طور میانگین ۳۰ هزار تومان یارانه دریافت کرده‌اند تا در سال ۱۳۹۶ شاهد رشد قابل توجه در عرصه ریلی بودیم و بسیاری از برنامه‌های ما برای سال‌های آینده نیز نهایی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به‌گفته معاون وزیر راه و شهرسازی نهایی شدن قرارداد برقی‌سازی راه‌آهن تهران- مشهد، راه‌آهن سریع‌السیر تهران- اصفهان و پروژه‌های کلان توسعه ایستگاه بخشی از این برنامه‌ها بودند.

وی ادامه داد: قرارداد توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در هفت شهر ایران اجرایی می‌شود و در روزهای آینده قرارداد جدید برای شهر اهواز در فضای ۳۲۰ هزار متر مربع اجرایی خواهد شد. راه‌آهن در کنار بخش مسافری در حوزه باری نیز پیشرفتی ۱۰ درصدی داشته و میزان بار جابه‌جا شده از حدود ۲۲ میلیارد تن- کیلومتر به ۳۰ میلیارد تن – کیلومتر در سال ۱۳۹۶ رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌آهن تلاش می‌کند که در سال آینده برنامه‌های کلان توسعه‌ای خود را به تمام بخش‌های مسافری و باری گسترش دهد و به این ترتیب نقش این صنعت مهم در حمل و نقل ایران افزایش پیدا کند.

بنابرگزارش، در مراسمی که عصر امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، ۶۱ واگن جدید به ناوگان کشور اضافه شد. از این تعداد ۲۴ واگن نوساز و ۳۷ واگن نیز پس از تعمیرات کامل به ناوگان اضافه می‌شوند.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند