طرح جدید مانور مشترک کره‌جنوبی با آمریکا تا پیش از آوریل

وزیر اتحاد مجدد دو کره امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد: مذاکرات برای تعلیق مانورهای نظامی مشترک میان کره‌جنوبی و آمریکا در حال انجام است،‌ این درحالی است که وزیر دفاع از طرح جدید دو کشور در این‌باره خبر داد.
طرح جدید مانور مشترک کره‌جنوبی با آمریکا تا پیش از آوریل

آمریکا و کره‌جنوبی توافق کردند تا رزمایش‌های مشترک و منظم خود را تا زمانیکه کره جنوبی میزبان بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ است، برگزار نکنند.

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ «چو میونگ گیون»، وزیر اتحاد مجدد دو کره به پارلمان کره جنوبی درباره سوالات قانونگذاران درباره مانورهای مشترک نظامی میان این کشور با آمریکا گفت: من از بابت انجام مذاکرات برای تعلیق این مانورها مطلع هستم.

وی از دادن اطلاعات بیشتر درباره زمان‌بندی این رزمایش‌ها خودداری کرد.

اما وزیر دفاع کره‌ جنوبی امروز اعلام کرد: سئول و واشنگتن طرح خود را برای برگزاری مانور مشترک تا پیش از آوریل اعلام می‌کنند.

سونگ یونگ مو، وزیر دفاع کره‌‌جنوبی در پاسخ به سوالی درباره زمان برگزاری مانورهای نظامی تعلیق شده گفت: من و جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا پس از بازی‌های پارالمپیک زمستانی که ۱۸ مارس پایان می‌یابد بیانیه‌ای را در این زمینه تا پیش از آوریل اعلام می‌کنیم.

این اظهارنظر از سوی وزیر دفاع کره‌جنوبی در حالی مطرح شده که واشنگتن و سئول توافق کرده بودند تا پس از بازی‌های المپیک زمستانی رزمایش‌های مشترک و منظم خود را به حالت تعلیق درآورند.

ارتش‌های کره جنوبی و آمریکا معمولا در مارس و آوریل دو مانور نظامی با نام‌های «راه حل کلیدی» و «فول ایگل» برگزار می‌کنند که در آنها ۱۷ هزار نیروی آمریکایی و بیش از ۳۰۰ هزار نیروی کر‌ه‌جنوبی حضور دارند.

کره‌شمالی این رزمایش‌ها را آمادگی دو کشور برای حمله می‌داند و در واکنش به این مانورهای نظامی از سوی آمریکا و کره‌جنوبی دست به آزمایش‌های اتمی و موشکی می‌زند.

از زمان تصمیم‌گیری برای به تاخیر انداختن این رزمایش‌ها، کره‌جنوبی موافقت کرده تا نخستین مذاکرات رسمی با کره‌جنوبی را انجام دهد و همچنین در جریان این مذاکرات بوده که وزرشکارانش را برای حضور در بازی‌های المپیک زمستانی به کره‌جنوبی اعزام کرده است.

 

منبع:رویترز

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید