اویل‌پرایس بررسی کرد:

طولانی‌ترین سقوط بی‌وقفه نفت طی ۳۰ سال اخیر

تحلیلگران بر این باورند که بازار نفت در نوامبر 2018 بدترین عملکرد را از خود نشان داد و سرمایه‌گذاران و معامله‌گران این حوزه آخرین بار در سال 2008 چنین افتی را تجربه کرده بودند.
طولانی‌ترین سقوط بی‌وقفه نفت طی ۳۰ سال اخیر

تحلیلگران بر این باورند که بازار نفت در نوامبر ۲۰۱۸ بدترین عملکرد را از خود نشان داد و سرمایه‌گذاران و معامله‌گران این حوزه آخرین بار در سال ۲۰۰۸ چنین افتی را تجربه کرده بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از اویل‌پرایس، در حالی که پیش‌ از اجرایی شدن تحریم‌های نفتی علیه ایران، تحلیلگران به دلیل کاهش شدید عرضه از سوی این کشور، نفت ۱۰۰ دلاری را پیش‌بینی کرده بودند، با این حال، در ماه نوامبر قیمت نفت طولانی‌ترین سقوط بی‌وقفه خود را طی سه دهه گذشته تجربه کرد و به زیر ۶۰ دلار رسید.

هر بشکه نفت خام برنت امروز، شنبه با قیمت ۵۹٫۴۶ دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام وست‌‌تگزاس‌اینترمدیت، به ۵۰٫۹۳ دلار رسید.

این در حالی است که نشست G20 در بوئنوس‌آیرس و نشست اوپک در وین در هفته اول دسامبر برگزار می‌شود و تحلیلگران بر این باورند که تصمیم‌گیری‌ها در هر دو نشست از عوامل تعیین‌کننده قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. در حالی که روسیه نسبت به تمدید توافق کاهش تولید در سال ۲۰۱۹ بی‌میلی نشان داده، وزیر انرژی عربستان سعودی پیش‌تر اعلام کرده بود که احتمالا این توافق بار دیگر تمدید خواهد شد و امضاکنندگان در مجموع یک میلیون بشکه از تولید روزانه خود را کاهش می‌دهند.

از سوی دیگر شواهد نشان می‌دهد که چشم‌انداز مثبتی در مورد پایان تنش‌های تجاری میان دو قدرت بزرگ جهان، ایالات متحده آمریکا و چین وجود ندارد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد، پیش‌بینی قیمت نفت برای معامله‌گرانی که در انتظار هر دو نشست هستند، امری دشوار است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز