عجیب‌ترین دلایل فرود اضطراری هواپیماها

عجیب‌ترین دلایل فرود اضطراری هواپیماها

یک هواپیمای در حال پرواز ممکن است به دلایل مختلفی مجبور به فرود اضطراری شود که در این مطلب به چند مورد از آن‌ها اشاره شده است.

دلایل زیادی برای فرود اضطراری هواپیما وجود دارد. دلایل امنیتی و یا مشکلات فنی از مهم‌ترین آن‌هاست؛ اما این که هواپیما به دلیل بوی نامطبوع و یا آواز خواندن بی‌وقفه یک مسافر مجبور به فرود شود، در نوع خود بسیار عجیب است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این گزارش عجیب‌ترین دلایل فرود اضطراری هواپیماها را خواهید خواند.

خرابی دستشویی

در هواپیما برای مسافرانی که می‌خواهند به دستشویی بروند، جز رفتن به دستشویی راه دیگری وجود ندارد.

به همین دلیل، اگر دستشویی‌ها خراب شوند دو حالت دارد؛ یا تا زمان فرود هواپیما استفاده از دستشویی ممنوع باشد و یا هواپیما فرود اضطراری کند.

پرواز هواپیمای بوئینگ 777 از تورنتو به مقصد پاکستان گزینه دوم را انتخاب کرد. این هواپیما به دلیل خرابی دستشویی در فرودگاه منچستر مجبور به فرود اضطراری پنج ساعته شد.

مار در هواپیما

یک پرواز که از قاهره به کویت در حرکت بود به دلیل گزیده شدن مسافری با نیش مار مجبور به فرود اضطراری شد. این مار در کیسه‌ای پنهان شده و به دور از چشم نیروهای امنیّتی به داخل هواپیما آورده شده بود.

خوانندگی در هواپیما

پرواز خطوط هوایی آمریکا در ماه مه سال 2013 به دلیل این که یکی از مسافران در حال خواندن بی وقفهٔ آهنگی بود، مجبور به فرود اضطراری شد.

این دختر پس از فرود اضطراری هواپیما در میان خشم و غضب دیگر مسافران دستگیر شد.

سوار شدن بر روی چرخ‌دستی

در یک اتفاق عجیب، پواز ایدنگو از دبی به کوزدیکوی هند در فرودگاه مومبای مجبور به فرود اضطراری شد. سوار شدن یک مسافر بر روی چرخ دستی نوشیدنی هواپیما و راندن آن باعث چنین جنجالی بود.

بوی نامطبوع

بازیافت و تهویه هوا در کابین هواپیما باعث از بین رفتن بوهای ناخوشایند می‌شود، در مقابل اخلال در این سیستم بوهای نامطبوعی را منجر می‌شود.

در پرواز لندن به دبی کاپیتان هواپیما به دلیل بوی ناخوشایند ناشی از عدم تهویه هوا مجبور به تغییر مسیر و فرود اضطراری فقط سی دقیقه پس از آغاز پرواز شد.

پرواز پرندگان

اغلب پرندگان باعث خرابی موتور و فرود اضطراری می‌شوند. فرودگاه جان اف کندی نیویورک به دلیل نزدیکی به تالاب‌ها، پرندگان مهاجر بسیاری را به خود جلب می‌کند. در سال 2016 دو پرواز در یک روز به دلیل تعداد زیاد پرندگان منجر به فرود اضطراری شدند.

رفتار زشت ژرار دوپاردیو

ستاره سینمای فرانسه ژرار دوپاردیو باعث فرود اضطراری پرواز پاریس به دبلن شد. این اتفاق زمانی رخ داد که خدمه هواپیما به دلیل روشن بودن چراغ، کمربند ایمنی او را از رفتن به دستشویی منع کردند.

او نیز از قسمت پشتی هواپیما به عنوان دستشویی استفاده کرد. این رفتار زشت منجر به فرود اضطراری هواپیما شد.

 

منبع: تابناک

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند