کد خبر: 174482

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

با بانک‌هایی که پروانه معادن را قبول نمی‌کنند برخورد می‌شود

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) طی نامه‌ای خواستار معرفی بانک‌هایی شد که در زمینه ارائه تسهیلات همکاری نمی‌کنند.

با بانک‌هایی که پروانه معادن را قبول نمی‌کنند برخورد می‌شود
سرویس کسب‌وکار -

در حالی که واحدهای صنعتی و معدنی برای دریافت تسهیلات تولیدی راه سختی را با بانک‌ها در پیش دارند رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) طی نامه‌ای خواستار معرفی بانک‌هایی شد که در زمینه ارائه تسهیلات همکاری نمی‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی کرباسیان در نامه‌ای خطاب به ریاست خانه معدن ایران درخواست کرد تا بانک‌هایی که پروانه بهره‌برداری معادن را به عنوان ضمانت برای پرداخت وام قبول نمی‌کنند، به این سازمان معرفی شوند تا با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

این اقدام در حالی است که بر اساس مذاکرات انجام‌شده بانک‌ها باید با واحدهای تولیدی از جمله در زمینه‌های اولویت‌دار مانند معدن برای ارائه تسهیلات همکاری کنند تا اعتبار لازم جهت فعالیت‌های تولیدی تامین شود.

این نوع رفتار بانک‌ها فقط مختص تسهیلات معدنی نیست و در بسیاری از مواقع صندوق‌های ضمانت صنعتی و معدنی برای ارائه ضمانت‌نامه‌های خود به بانک‌های عامل دچار مشکل هستند، این در حالی است که صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی امسال تا ۱۰ برابر نسبت به سال گذشته افزایش اعتبار داشته است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.05)
1313.2
0.6
مثقال طلا (%0)
659500
سکه امامی (%0)
1606000
دلار (%0)
4764
یورو (%0)
5853
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.