معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

با بانک‌هایی که پروانه معادن را قبول نمی‌کنند برخورد می‌شود

با بانک‌هایی که پروانه معادن را قبول نمی‌کنند برخورد می‌شود

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) طی نامه‌ای خواستار معرفی بانک‌هایی شد که در زمینه ارائه تسهیلات همکاری نمی‌کنند.

در حالی که واحدهای صنعتی و معدنی برای دریافت تسهیلات تولیدی راه سختی را با بانک‌ها در پیش دارند رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) طی نامه‌ای خواستار معرفی بانک‌هایی شد که در زمینه ارائه تسهیلات همکاری نمی‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی کرباسیان در نامه‌ای خطاب به ریاست خانه معدن ایران درخواست کرد تا بانک‌هایی که پروانه بهره‌برداری معادن را به عنوان ضمانت برای پرداخت وام قبول نمی‌کنند، به این سازمان معرفی شوند تا با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

این اقدام در حالی است که بر اساس مذاکرات انجام‌شده بانک‌ها باید با واحدهای تولیدی از جمله در زمینه‌های اولویت‌دار مانند معدن برای ارائه تسهیلات همکاری کنند تا اعتبار لازم جهت فعالیت‌های تولیدی تامین شود.

این نوع رفتار بانک‌ها فقط مختص تسهیلات معدنی نیست و در بسیاری از مواقع صندوق‌های ضمانت صنعتی و معدنی برای ارائه ضمانت‌نامه‌های خود به بانک‌های عامل دچار مشکل هستند، این در حالی است که صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی امسال تا 10 برابر نسبت به سال گذشته افزایش اعتبار داشته است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند