تجارت‌نیوز اوضاع امروز اقتصادی را گزارش می‌دهد:

ارزانی دلار و طلا در روز صعود شاخص بورس / قیمت مسکن و گوشی چه خواهد شد؟ / معرفی عرضه‌اولیه‌های جدید بورسی

ارزانی دلار و طلا در روز صعود شاخص بورس / قیمت مسکن و گوشی چه خواهد شد؟ / معرفی عرضه‌اولیه‌های جدید بورسی

قیمت طلا و دلار امروز ارزان شد و در همین روز ارزانی در این دو بازار، بازار سهام رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۶ با 0.1 درصد کاهش، 11 هزار و 393 تومان اعلام شده است.

قیمت طلا گرمی 18 عیار هم در بازار آزاد امروز یکشنبه ۲۱ مهر تا ساعت ۱۶ با 300 تومان کاهش به 405 هزار و 600 تومان رسید.

قیمت سکه امامی نیز در بازار آزاد امروز یکشنبه ۲۱ مهر تا ساعت ۱۶ با 10 هزار تومان کاهش به سه میلیون و 968 هزار تومان رسید.

با این حال، امروز شاخص بازار سهام رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشت. در دومین روز از چهارمین هفته مهرماه، بورس همانند روز گذشته شاهد رشدی شارپی در ساعات ابتدایی آغاز به کار خود بود؛ بازار سهام در 45 دقیقه ابتدایی توانست بیش از دو درصد بازدهی ایجاد و در آستانه ورود به کانال 330 هزار واحدی قرار گیرد.

اما رفته رفته از فشار تقاضا کاسته و بر فروش تاکید بیشتری شد، تا جایی که شاخص کل هم وزن وارد محدود منفی شد و تا پایان ساعت معاملات، نزدیک به ۵۰۰ واحد افت داشت.

در نهایت نیز دماسنج بازار پس از افتی بیش از ۳۴۰۰ واحدی نسبت به رشد ساعات ابتدایی معاملات، در محدوده مثبت کار خود را به پایان برساند و درکانال ۳۲۶ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص بورس امروز را مثبت پشت گذاشت.

امروز همچنین بازار سهام شاهد یک عرضه اولیه دیگر بود. در این روز، رکورد مشارکت عرضه اولیه‌های تاریخ بورس شکسته شد؛ در این عرضه اولیه بیش از ۹۱۰ هزار نفر شرکت کردند و به هر کد، ۶۶ سهم معادل ۱۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان، رسید.

از مهمترین اخبار امروز اظهارات مقام معظم رهبری بوده است. مقام معظم رهبری اظهار کردند: امروز جبهه کفر و صهیونیزم و آمریکا با مکیدن خون ملت‌ها، جنگ افروزی و دیگر فجایع، با بندگان خدا و ملت‌ها با ظلم و جور و ستم رفتار می‌کند و ملت ایران بر اساس فلسفه حرکت حضرت سیدالشهداء، مقابله با آنان را وظیفه خود می‌داند و کوتاه نیامدن در مقابل آمریکا فشارهای مختلف دشمنان بر همین اساس صورت می‌گیرد.

همچنین امروز حسن روحانی، رئیس جمهور عصر یکشنبه در نشستی مطبوعاتی با نخست وزیر پاکستان در توضیح جزئیات این نشست، با بیان اینکه این سفر و مباحث مطرح شده در آن به نوعی ادامه مباحثی بود که در نیویورک با یکدیگر داشتیم، اظهار کرد: در مباحث امروز درباره روابط دوجانبه و لزوم گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور تأکید کردیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هر گونه حسن نیت و کلام طیب، پاسخش هم پاسخ طیب و شایسته خواهد بود، گفت: تهران و اسلام آباد بر این نکته اشتراک نظر دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و این مسائل باید از طریق گفتگو بین کشورها حل و فصل شود.

اعلام تغییر در روش واگذاری شرکت‌‌های دولتی، بررسی روند قیمت لیر بعد از جنگ ترکیه، اعلام معامله ۳۱۷ هزار تنی ایران‌خودرو و فولاد مبارکه و پیش‌بینی وضعیت اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۰ از جمله گزارش‌ها و اخبار امروز بودند.

در امروز وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تلاش هستیم امید به خانه‌دار‌شدن در شهرهای بزرگ را به زیر ۱۰ سال و در شهرهای کوچک به زیر ۳ سال برسانیم، گفت: آمارهای دریافتی از معاملات مسکن در سطح کشور مؤید این مطلب است که قیمت مسکن روندی کاهشی دارد، اما هنوز تا رسیدن به تعادل فاصله داریم.

رئیس اتحادیه لوازم صوتی و تصویر هم امروز گفته است: ما پیشنهاد افزایش نرخ تعرفه موبایل‌های مسافری را به هیات دولت ارائه داده‌ایم. چنانچه افزایش نرخ تعرفه موبایل‌های مسافری افزایش یابد قیمت موبایل نیز تا حدودی گران می‌شود.

همچنین امروز مدیرعامل سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی از عرضه اولیه چهار شرکت در بازار سرمایه خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شرکت‌های شیمی بافت، فیرمکو، نگهداشت‌کاران و فرآورد قشم در راه ورود به بازار سرمایه هستند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند