عقد قرارداد سرمایه‌گذاری هزار میلیارد ریالی صادرات مواد نفتی در منطقه ویژه خلیج فارس

عقد قرارداد سرمایه‌گذاری هزار میلیارد ریالی صادرات مواد نفتی در منطقه ویژه خلیج فارس

مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس از انعقاد یک قرارداد سرمایه‌گذاری حدود ۱۰۰۲ میلیارد ریالی در حوزه صادرات مواد نفتی با یک شرکت داخلی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسن خلج طهرانی با اعلام این خبر، افزود: این قرارداد، یکی از با ارزش‌ترین و مهم‌ترین قراردادهای منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس است که در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پس از شش ماه مذاکرات فشرده در روز جهانی کار و کارگر با شرکت «بناگسترکرانه» به بار نشست و درنتیجه با امضای 2 طرف، یک گام به سوی اجرای اهداف دیگر منطقه برداشته شد.

وی افزود: با صادرات مواد نفتی (شامل نفت، گازوئیل، بنزین و گاز مایع) از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس – که به تازگی فاز نخست آن (پالایشگاه میعانات گازی) به دست رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید – علاوه بر افزایش سطح تولیدات و صادرات، موجب اشتغال حدود 30 نفر به صورت مستقیم و 100 نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم خواهد کرد.

مدیر عامل منطقه خاطرنشان کرد: در قرارداد منعقده، شرکت مذکور متعهد شد طی مدت 6 ماه زیرساخت‌های لازم برای صادرات مواد نفتی را تامین و نیز طی 5 سال، حدود 22 میلیون تن فرآورده‌های پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را به بازارهای هدف صادر کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند