علاقه بیش از نیمی از انگلیسی‌ها به ماندن در اتحادیه اروپا

علاقه بیش از نیمی از انگلیسی‌ها به ماندن در اتحادیه اروپا

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد، 51 درصد از انگلیسی‌ها اکنون علاقه دارند عضویت در اتحادیه اروپا را حفظ و 41 درصد می‌خواهند این اتحادیه را ترک کنند.

این نظرسنجی که جامعه آماری آن 1400 نفر بوده و در سایت روزنامه ایندیپندنت منتشر شده، در حالی صورت گرفت که انگلیس به مرحله دوم مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا با محوریت تجارت وارد می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ایندیپندنت نوشت: در این نظرسنجی برتری نظرات مبنی بر «باقی‌ماندن» در اتحادیه اروپا بر «ترک» آن، از زمان رای‌گیری ژوئن 2016 بیشترین میزان خود را داشت.

اما رییس بخش نظرسنجی شرکت BMG که این نظرسنجی را صورت داده، اظهار کرد، دلیل این تغییر در نتایج، تغییر عقیده آن دسته از افراد است که در همه‌پرسی سال گذشته شرکت نکردند.

حدود 9 تن از هر 10 شرکت کننده در همه‌پرسی سال گذشته بر عقیده خود باقی مانده‌اند.

در همه‌پرسی سال گذشته، 52 درصد از انگلیسی‌ها به ترک اتحادیه اروپا و 48 درصد به عضویت در آن رای دادند.

مایک اسمیتسون، یک تحلیلگر انتخاباتی که پیش از این یک سیاستمدار لیبرال دموکرات بوده در توییتر خود نوشت: این بیشترین میزان موافقت با ماندن در اتحادیه اروپا از زمان همه‌پرسی سال گذشته است.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس، این هفته برای ادامه مذاکرات بریگزیت در زمینه تجارت و دوره گذار با اتحادیه اروپا به توافق رسید، اما برخی از رهبران اروپایی هشدار دادند، این مذاکرات که تاکنون هم دشوار بوده، اکنون می‌تواند سخت‌تر شود.

منبع: خبرگزاری رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند