علت افزایش قیمت زعفران در سال‌های اخیر

علت گرانی زعفران در سال‌های اخیر به اقدام سازمان تعاون روستایی در دولت نهم و برای خرید تضمینی 50 درصد تولید کشاورزان این محصول برمی‌گردد.

علت افزایش قیمت زعفران در سال‌های اخیر

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران گفت: علت گرانی زعفران در سال‌های اخیر به اقدام سازمان تعاون روستایی در دولت نهم و در سال ۱۳۸۶ برای خرید تضمینی ۵۰ درصد تولید کشاورزان این محصول برمی‌گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیمان سحرخیز امروز (یکشنبه) در نشست خبری افزود: پیش از سال ۱۳۸۶ به دنبال فرهنگ‌سازی برداشت و فرآوری زعفران برای تولیدکنندگان و خرید باکیفیت بودیم که ناگهان دولت به خرید تضمینی ۵۰ درصد تولید کشاورزان اقدام کرد.

وی ادامه داد: آن زمان قیمت هرکیلوگرم زعفران که از تولیدکنندگان با شرایط سخت‌گیرانه می‌خریدیم، سه میلیون ریال بود اما دولت با هدف حمایت از تولیدکننده و تولید داخلی هرکیلوگرم زعفران را پنج میلیون ریال خرید که این اقدام به افزایش چشم‌گیر قیمت زعفران منجر شد.

به گفته وی، آن‌زمان بخش زیادی از زعفران خریداری شده دولت به دلیل انبارداری نامناسب کپک زد و از بین رفت و باقی‌مانده آن با بهای ۳۰ میلیون ریالی به دست صادرکنندگان رسید.

وی گفت: با وجود افزایش قیمت زعفران بازارهای صادراتی خود را از دست ندادیم زیرا به دلیل نوسان قیمت ارز، کشورهای واردکننده زعفران ایران چندان متوجه فرآیند این افزایش قیمت نشدند.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران تاکید کرد افزایش قیمت این محصول به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیست؛ زیرا این پول به جیب کشاورز نمی‌رود و دلالان از این تفاوت قیمت بهره می‌برند.

آمارهای اعلام شده نشان می‌دهد در سال ۱۳۶۸ ظرفیت تولید زعفران ایران ۳۰ تن بود که پارسال به ۳۴۰ تن رسید.

مصرف سرانه زعفران در ایران یک گرم است و سالیانه ۸۰ تن از زعفران تولیدی کشور در داخل مصرف می‌شود.

ایران سابقه صادرات سالیانه ۲۰۰ تن زعفران معادل ۷۵ درصد تولید را دارد.

اکنون هرکیلوگرم زعفران تا پنج میلیون و ۷۰۰ هزار ریال به فروش می‌رسد.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید