علت سفر گردشگران حرفه‌ای‌ به ایران چیست؟

علت سفر گردشگران حرفه‌ای‌ به ایران چیست؟

رئیس هیات‌مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی به تشریح علت سفر حرفه‌ای‌ترین گردشگران جهان به ایران پرداخت.

علی صدرنیا در نشست خبری یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر ایران با تشریح تفاوت مدیر تور و راهنما عنوان کرد: کسی که تور به خارج می‌برد مدیر تور گردشگری محسوب می‌شود و همه کشورها تلاش می‌کنند تا راهنمای گردشگری تربیت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: بسیاری از قوانین گردشگری بین‌المللی است و خواسته‌های آنان مشترک است، و در کیفیت و استاندارد تور باید با دنیا هماهنگ باشیم و این راهنمایان گردشگری هستند که نقاط ضعف گردشگری را رصد می‌کنند.

صدرنیا گفت: حرفه‌ای‌ترین گردشگران جهان به ایران سفر می‌کنند زیرا بیشتر این افراد کسانی هستند که در اواخر عمر به ایران سفر می‌کنند یعنی این گردشگران قبل از سفر به ایران حداقل 30 کشور جهان سفر کردند و از طرفی تورهای ایران طولانی مدت است و باید مسافر خارجی هم پول بیشتری داشته باشد تا دو هفته در ایران سفر کند، همچنین ما در ایران بیشتر از گردشگری تفریحی، گردشگری فرهنگی داریم.

رئیس هیأت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی تصریح کرد: درباره بیمه راهنمایان گردشگری عنوان کرد: هزینه این بیمه را راهنمایان گردشگری پرداخت می‌کنند، ولی بسته این بیمه بهتر از بسته‌های بیمه خویش فرما است ولی می‌طلبد سازمان میراث فرهنگی در این باره کمک مالی کند.

وی با اشاره به اینکه در کشور حدود 12 هزار راهنمای گردشگری که کارت‌دار هستند وجود دارند که کمتر از دو هزار نفر فعال هستند و کمتر از 1000 به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند، گفت: راهنمایان گردشگری در ایران به صورت ملی و محلی تعریف می‌شوند.

صدرنیا با اشاره به اینکه آژانس‌های گردشگری خارجی بارها عنوان کردند که از بهترین راهنمایان گردشگری دنیا راهنمایان گردشگری ایرانی هستند، درباره درآمد راهنمایان گردشگری توضیح داد: میانگین درآمد یک راهنمایی گردشگری سازمان میراث فرهنگی تعیین می‌کند کما اینکه 5 سال قبل یک راهنمای گردشگری روزی 30 هزار تومان می‌گرفت، ولی هم اکنون به رقم 300 هزار تومان رسیدیم و برای زبان‌های خارجی آلمانی و فرانسوی 10 درصد این رقم افزایش خواهد یافت.

رئیس هیات‌مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی با تشریح یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر ایران عنوان کرد: این گردهمایی با گردهم آوردن مسئولان و فعالان گردشگری تاثیر در عرصه گردشگری ورودی خواهد داشت تا ارزآوری بهتری برای کشور داشته باشد و برگشت خارجی‌ها به کشورشان به نوعی سفیران ایران در کشورهای دنیا خواهند بود.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند