کد خبر: 188831

علت مرگ کشتی‌گیر سابق تیم ملی نوجوانان

رییس هیات کشتی استان خوزستان دلایل مرگ فرنگی‌کار خوزستانی را تشریح کرد.

مرحوم یوسفی کیا+تجارت نیوز
سرویس جامعه -

رییس هیات کشتی استان خوزستان، در مورد مرگ ناگهانی علی یوسفی کیا دارنده مدال برنز سال ۲۰۰۹ نوجوانان آسیا، اظهار کرد: گفته شده علت مرگ او گاز گرفتگی بوده است. مرگی مفت! اگر بگویم مفت، بی‌ربط نگفته‌ام.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید حسین مرعشیان، گفت: این جوان ورزشکار بر اثر گازگرفتگی و خفه‌شدگی جان خود را از دست داده است و باید به خانواده‌ بزرگوارش و جامعه کشتی به خاطر از دست دادن یک جوان ورزشکار تسلیت گفت‌.

وی افزود: بعد از دانشجو شدنش در دانشگاه تهران از خوزستان رفت و در تهران مستقر شد. او در آخرین انتخابی تیم‌ ‌ملی برای حضور در رقابت‌های کشتی دانشجویان مقابل رسول گرمسیری قرار گرفت و به او باخت و به مسابقات اعزام نشد.

مرعشیان گفت: یوسفی کیا، پسر بسیار خوب و با اخلاق نیکو بود. همیشه در المپیادها و انتخابی‌ها به عنوان قهرمان معرفی می‌شد. دارنده مدال برنز آسیا بود و با همان مدال توانست در دانشگاه تهران به تحصیل بپردازد.

رییس هیات کشتی استان خوزستان در پایان صحبت‌های خود همچنین ‌اضافه کرد: ‌یوسفی کیا حدود ۲۵ سال سن داشت. این جوان به شکل ناگواری جان خود را از دست داد و باز هم به خانواده‌ کشتی و خانواده‌ یوسفی کیا تسلیت می‌گویم.

علی یوسفی‌کیا، کشتی‌گیر ۲۵ ساله خوزستانی و اهل روستای بدیل بخش عقیلی شهرستان گنوند که برای تفریح به بابلسر سفر کرده بود در محلی که اسکان داشت، بر اثر گازگرفتگی درگذشت.

یوسفی‌کیا از کشتی‌گیران و قهرمانان خوزستانی و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دانشگاه تهران بود.

مدال برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا و کسب سه عنوان قهرمانی المپیاد دانشجویی، از جمله افتخارات این کشتی‌گیر محسوب می‌شود. همچنین او چند سال قبل نیز به تیم‌ملی جوانان دعوت شده بود.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.05)
1346.0
0.6
مثقال طلا (%0)
736700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.