پوتین:

علی‌رغم خودکفایی ۱۷۰ درصدی غلات،بازهم از کشاورزی حمایت می‌کنم

علی‌رغم خودکفایی ۱۷۰ درصدی غلات،بازهم از کشاورزی حمایت می‌کنم

پوتین طی سخنانی به ضریب بالای خودکفایی در محصولات اساسی روسیه اشاره کرد و ضمن تاکید بر حضور گسترده کشاورزان در بازارهای بین‌المللی، نوید حمایت هرچه بیشتر از کشاورزی روسیه را داد.

طی ۵ سال گذشته تولید محصولات کشاورزی در روسیه رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرده است که این امر موفقیتی بزرگ برای این کشور قلمداد می‌شود. به همین دلیل، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور اخیرا خواستار حضور گسترده کشاورزان در بازارهای بین‌المللی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پوتین افزود: به همین منظور نیاز به کار مداوم و هماهنگ جهت حضور گسترده تولیدکنندگان بخش کشاورزی در بازارهای داخلی و بین‌المللی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

تاکید پوتین بر حمایت زیرساختی از تولیدات کشاورزی روسیه

ولادیمیر پوتین اذعان کرد: برای انجام این امر و توسعه این بخش تقویت پایه بخش کشاورزی و صنعت، منابع انسانی، پتانسیل تولید، تجهیز مزارع با ماشین‌آلات و مکانیزاسیون کشاورزی مدرن، بهبود بهره‌وری نیروی کار، توسعه و ترویج به‌گزینی، ژنتیک و بیوتکنولوژی جهت تولید محصولات کشاورزی باکیفیت و سالم ضروری به نظر می‌رسد.

ضریب خودکفایی بالای ۱۰۰ درصدی روسیه در محصولات کشاورزی

پوتین در بخش دیگری از سخنان خود گفت:« با حمایت دولت از بخش کشاورزی طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۷ ضریب روسیه در خودکفایی غلات ۱۷۰ درصد، روغن نباتی ۱۵۳.۱ درصد، شکر ۱۰۵.۲ درصد، گوشت و فرآورده‌های گوشتی ۹۳ درصد، سیب‌زمینی ۸۷ درصد، سبزیجات ۸۵.۹ درصد، شیر و محصولات لبنی نیز ۸۲ درصد بوده است».

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه گفت: خوشبختانه دولت برای توسعه کشاورزی و حمایت از تولید محصولات کشاورزی به ایجاد زیرساخت‌های مدرن و لجستیکی ازجمله ساخت راه‌آهن، افزایش ظرفیت و پتانسیل بنادر و پایانه‌ها و ذخیره‌سازی محصولات کشاورزی روی آورده است، ولی بااین‌حال بسیاری از مشکلات هنوز حل‌نشده است به همین منظور ما به حمایت از کشاورزان ادامه خواهیم داد.

منبع:خبرگزاری تاس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند