عملکرد ضعیف چینی‌ها در رسیدگی به نفتکش سانچی

عملکرد ضعیف چینی‌ها در رسیدگی به نفتکش سانچی

نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: چینی‌ها در رسیدگی به وضعیت کشتی نفتکش عمکلرد مناسبی نداشتند.

هدایت‌الله خادمی، درباره آخرین وضعیت کشتی نفتکش ایرانی که در دریای چین دچار حریق شده است، گفت: خبرهای ضد ونقیضی در خصوص غرق شدن نفتکش سانچی وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی باید در خصوص آخرین وضعیت کشتی نفتکش اطلاع‌رسانی کند البته آقای ربیعی نیز به عنوان نماینده رئیس‌جمهور که به منطقه سفر کرده باید رسیدگی‌ها لازم را انجام دهد.

خادمی با بیان اینکه عملکرد وزارت امورخارجه و صدا‌وسیما در حوزه کاری خود درباره موضوع حادثه نفتکش ایرانی خوب نبوده است، گفت: چینی‌ها در رسیدگی به وضعیت کشتی نفتکش عمکلرد مناسبی نداشتند البته بخشی از این موضوع به دلیل این است که وزارت امورخارجه باید پیگیری‌های جدی‌تر می‌داشت.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: در کجای دنیا شناور با این وضعیت در آب‌های بین‌المللی دچار حریق می‌شود آن هم در نزدیکی شانگهای، حدود 7 الی 8 روز در آتش می‌سوزد.

اگر نفتکش دچار حریق شده مربوط به هر کشور دیگری بود در مدت اخیر، بالگردها و هواپیماها، ناو و کشتی‌های آتش نشان، به اطفای حریق می‌پرداختند.

نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نفتکش ایرانی به نوعی در این مدت رها شد. اینکه نفتکش بدون رسیدگی موثر، به آب‌های ژاپن منتقل شود، غیرقابل قبول است.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند