عملکرد محتاطانه بورس‌های آسیایی

بازارهای آسیایی با انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمار نرخ تورم آمریکا، در معاملات روز سه‌شنبه عملکرد محتاطانه‌ای داشتند.

عملکرد محتاطانه بورس‌های آسیایی

بازارهای آسیایی با انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمار نرخ تورم آمریکا، در معاملات روز سه‌شنبه عملکرد محتاطانه‌ای داشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ در پایان هفته گذشته انتشار آمار اشتغال ماهانه بهتر از حد مطلوب آمریکا و احتمال دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی و همچنین کاهش واهمه از اعمال تعرفه‌های تجاری آمریکا و شروع جنگ تجاری، به بازارهای سهام در سراسر جهان کمک کرد تا روندی افزایشی داشته باشند.

با این حال پس از آنکه کمیسر تجاری اتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه محکم خواهد ایستاد، نگرانی‌ها به بازارها بازگشت. این اظهارات پس از آن صورت گرفت که ترامپ گفت به‌دنبال راهی برای از میان برداشتن موانع اعمال شده اتحادیه اروپا بر واردات کالاهای آمریکایی است.

در معاملات دیروز شاخص «نزدک کامپوزیت» بار دیگر موفق به رکوردشکنی شد اما «اس‌اندپی ۵۰۰» و «داو جونز» کاهش یافتند. شاخص داوجونز با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۵۱۷۸.۶۱ واحد رسید. در بورس لندن، شاخص «فوتسی ۱۰۰» با ۰.۱ درصد کاهش به ۷۲۱۴.۷۶ واحد رسید.

توجهات اکنون معطوف به انتشار آمار تورم آمریکا است که بر انتظارات برای افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی این کشور جهت می‌دهد.

استفان اینس، مسئول معاملات منطقه آسیا-اقیانوسیه در شرکت «OANDA» گفت: سرمایه‌گذاران در بازارهای سهام به‌سختی می‌توانند نگرانی‌های رو به رشد از وقوع جنگ تجاری را نادیده بگیرند و با وجود آمار اشتغال مثبت آمریکا، استراتژی دفاعی را در پیش گرفته‌اند.

تا پایان معاملات صبح، شاخص «نیک‌کی ۲۲۵» با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۱۷۸۹.۴۵ واحد رسید. شاخص «هانگ‌سنگ» ۰.۳ درصد افزایش یافت و در سطح ۳۱۶۷۱.۹۱ واحدی بسته شد و شاخص «شانگهای کامپوزیت» ۰.۱ درصد افزایش یافت. بورس‌های سئول و سنگاپور نسبتا بدون تغییر ماندند، بورس‌های ولینگتون و تایوان اندکی افزایش یافتند و بورس سیدنی ۰.۷ درصد کاهش یافت.

با وجود نگرانی‌ها از سرنوشت سیاسی شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و تارو آسو؛ وزیر دارایی این کشور در رسوایی واگذاری زمین‌های دولتی، ارزش ین در برابر دلار افزایش یافت و هر دلار از ۱۰۶.۴۰ ین به ۱۰۶.۳۶ ین رسید. یورو از ۱.۲۳۳۵ دلار به ۱.۲۳۴۱ دلار و پوند از ۱.۳۹۰۵ دلار به ۱.۳۹۰۹ دلار افزایش یافت.

نفت «وست تگزاس اینتر مدیت» با ۱۶ سنت کاهش به ۶۱.۲۰ دلار در هر بشکه و نفت برنت دریای شمال با ۱۵ سنت کاهش به ۶۴.۸۰ دلار در هر بشکه رسیدند.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید