کد خبر: 127701

عید هم رونقی به بازار موبایل نداد

برخلاف سال‌های گذشته نوروز امسال تاثیر چندانی در رونق بازار موبایل نداشت. افشار فروتن  به ارائه توضیحاتی درباره‌ی وضعیت خرید و فروش گوشی‌های تلفن همراه در ایام منتهی به عید پرداخت و گفت: در قیاس با رونقی که در سال‌های قبل هنگام عید ایجاد می‌شد، امسال و حتی سال گذشته بازار رونق چندانی نداشت. رییس

سرویس گزیده‌ها -

برخلاف سال‌های گذشته نوروز امسال تاثیر چندانی در رونق بازار موبایل نداشت.

افشار فروتن  به ارائه توضیحاتی درباره‌ی وضعیت خرید و فروش گوشی‌های تلفن همراه در ایام منتهی به عید پرداخت و گفت: در قیاس با رونقی که در سال‌های قبل هنگام عید ایجاد می‌شد، امسال و حتی سال گذشته بازار رونق چندانی نداشت.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی‌های موبایل و تجهیزات جانبی همچنین عنوان کرد: البته با توجه به افزایش نقدینگی شهروندان در این ایام حجم تقاضا در بازار موبایل با افزایش روبه‌رو شد، اما رونقی که در سال‌های قبل وجود داشت امسال در این بازار به چشم نمی‌خورد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم این مساله را ریشه‌یابی کنیم شاید دلایل متعددی برای آن پیدا شود، اما یکی از مهم‌ترین دلایل قیمت گوشی‌ها محسوب می‌شود.

فروتن یادآور شد: در حال حاضر گوشی‌های موجود در بازار به سه دسته نسبتا ارزان، متوسط و گران قیمت تقسیم می‌شوند که دسته ارزان‌ها به نسبت رونق بیشتری را تجربه کرد، اما در بخش گوشی‌های گرانقیمت فروش کمتری وجود داشت و گوشی‌های متوسط نیز فروشی متوسط را به همراه داشتند.

به گزارش ایسنا،رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی‌های موبایل و تجهیزات جانبی در پایان یادآور شد: البته سال گذشته هم فروش پیش از عید به مانند سال‌های قبل نبود که همان طور که اشاره شد، فراگیر شدن استفاده از دسترسی موبایل و به دنبال آن نیاز مردم به گوشی‌های هوشمند و بالاتر بودن قیمت این گوشی‌ها در قیاس با گوشی‌های قبلی از مهم‌ترین دلایل رکود این بازار به شمار می‌رود.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.43)
1334.4
5.71
مثقال طلا (%0.03)
607300
2,000
سکه امامی (%0.13)
1494000
20,000
دلار (%0.43)
4398
190
یورو (%0.4)
5485
220
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.