شب عید کدام کالای خوراکی گران‌تر شد؟

شب عید کدام کالای خوراکی گران‌تر شد؟

تغییرات قیمت کالاهای خوراکی نشان می‌دهد که در اسفند ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل از آن (بهمن ۹۷)، مربوط به اقلام شکر با ۳۸.۵ درصد، قند ٢٥.٥ درصد و پیاز با ٢٥.٤ درصد بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،  تغییرات قیمت کالاهای خوراکی نشان می‌دهد که در اسفند ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل از آن (بهمن ۹۷)، مربوط به اقلام شکر با ۳۸.۵ درصد، قند ٢٥.٥ درصد و پیاز با ٢٥.٤ درصد بوده است.

مرکز آمار متوسط قیمت هر کیلو پیاز در اسفند را حدود ۴,۵۵۰ تومان اعلام کرده است در حالی که سقف قیمتی این کالا از ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان نیز عبور کرده بود. همچنین برای شکر متوسط قیمت ۵۸۰۰ و قند ۶۷۰۰ تومان، گوشت گوسفند ۹۵ هزار، گوشت گاو یا گوساله ۸۶ هزار و مرغ ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

طبق این گزارش، در اسفند ماه برخی اقلام خوراکی هر چند به طور اندک کاهش قیمت داشته‌اند که می‌توان به تخم‌مرغ ماشینی با چهار درصد و موز با یک درصد کاهش نسبت به بهمن ماه اشاره کرد.

اما بیشترین افزایش قیمت در اسفند ۱۳۹۷ نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن (اسفند ۹۶) مربوط به رب گوجه فرنگی با ۲۴۲ درصد، سیب درختی زرد با ١٤٠.٦، گوشت گوسفندی با ١٣٥.٤، گوشت گاو یا گوساله با ١٢٤.٤ درصد و موز با ١٢٣.٦ درصد بوده است.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند