آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

ایران اقدام به غنی‌سازی ۶۳ درصدی اورانیوم کرده است

ایران اقدام به غنی‌سازی ۶۳ درصدی اورانیوم کرده است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد نمونه‌‌های گرفته شده از تاسیسات نطنز؛ غنی‌سازی ۶۳ درصدی اورانیوم را نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (سه‌شنبه) در گزارشی اعلام کرد نمونه‌های گرفته شده از تاسیسات نطنز غنی‌سازی ۶۳ درصدی اورانیوم را نشان می‌دهد.

روز گذشته «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تأکید کرد که آژانس مذاکرات فنی را به موازات مذاکرات سیاسی در وین با هیئت ایرانی انجام می‌دهد.

این مقام ارشد بین‌المللی از این آمادگی خود برای سفر به تهران خبر داده و برای انجام مذاکره درباره هر توافق جدیدی که به آژانس اجازه دهد عملیات نظارت و بازرسی تاسیسات ایران را ادامه دهد، تمایل نشان داده بود.

جمعه هفته گذشته چهارمین نشست کمیسیون برجام در وین انجام شد و منابع خبری از آغاز رایزنی‌های فنی برای نگارش پیش‌نویس توافق خبر دادند. این نشست در گراند هتل وین در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتخانه‌های امورخارجه ایران و گروه ۱+۴ برگزار شد.

امروز نمایندگی دائمی روسیه در سازمان‌های بین‌المللی وین اعلام کرد «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه، مذاکراتی با «ماسیمو آپارو» معاون مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس بخش بازرسی و نظارت این آژانس، درباره توافق هسته‌ای ایران داشته است.

همچنین «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات وین، در پیامی از دیدار طرف‌های برجامی با هیات آمریکایی خبر داد و نوشت: «در میان جلسات رسمی کمیسیون مشترک برجام جلساتی غیر رسمی نیز برگزاری می‌کنیم. به طور مثال امروز با هیات آمریکایی دیداری بدون حضور ایران داشتیم.»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند