فارغ‌التحصیلان دانشگاه‎ها به دنبال کارآفرینی نیستند

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‎ها به دنبال کارآفرینی نیستند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: فارغ‌التحصیلان دانشگاه ‎ های ما به دلیل نداشتن مهارت لازم به دنبال کارآفرینی نیستند.

‌مجید کیان‌پور با بیان اینکه هنرستان‌ها خیلی ابزار و امکانات در اختیار ندارند، اظهار کرد: این در حالیست که امکانات بسیار خوبی در اختیار سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌‌ای کشور است و باید دولت در این راستا اهتمام ویژه داشته باشد.

به گزارش تجارت‌‌نیوز،کیان‌پور ادامه داد: باید هنرستان‌ها را از وزارت آموزش و پرورش جدا و به فنی‌وحرفه‌ای داد و یا سازمان فنی‌وحرفه‌ای منفکو به یک سازمان مستقلی تبدیل شود تا هنرستان‌ها را زیرنظر آموزش و پرورش تحت پوشش خود قرار دهد.

وی ادامه داد: با انجام این مهم هنرستان‎ها می‌توانند از این ابزار و امکانات استفاده کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بر تربیت تکنسین و نیروهای فنی مهارت‌‌دیده‌ تاکید کرد و با بیان اینکه باید این افراد بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند، خاطرنشان کرد: ما متاسفانه آمدیم تحصیلات عالیه و تکمیلی را خیلی جدی مورد توجه قرار دادیم ولی از نیروی ساده و نیروی تحصیلکرده دانشگاهی غافل شدیم.

وی گفت: این مهم باعث شده که به ازای بیش از 30 مهندسی تکنسین نداشته باشیم.

کیانپور بیان کرد: این درحالیست که در دنیا به ازای هر 60-50 تکنسین یک مهندس وجود دارد و این باعث شده نیروی تحصیل کرده بدون مهارت در جامعه ایجاد وبیکاری تشدید شود چون مهارت خیلی جدی را ندارند و به دنبال کار اداری هستند.

وی یادآور شد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‎های ما به دلیل نداشتن مهارت لازم به دنبال کارآفرینی نیستند که شغلی ایجاد کنند و معمولا دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند