کد خبر: 132215

فرودگاه کاشان مجوز بهره‌برداری گرفت

فرودگاه کاشان در آیینی که با حضور رئیس، معاونان و مدیران سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین مسوولان این شهر برگزار شد، برای نخستین بار مجوز بهره‌برداری فرودگاهی را دریافت کرد.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این آیین گفت: اکنون به توسعه حمل و نقل هوایی نسبت به سایر شکل‌های حمل و نقل توجه جدی شده؛ زیرا بازگشت سرمایه در این بخش زودتر و سرعت بهره‌برداری از آن بیشتر است.

علی عابدزاده افزود: مجوز امروز اجازه‌ای به فرودگاه کاشان برای ورود به بازار کسب و کار است و بهره‌برداری بهینه از این فرودگاه مستلزم برخورداری از ساختار مدیریت مناسب بوده و باید بر اساس نوع ساختار عمل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ظرفیت کاشان به لحاظ موقعیت اقتصادی، گردشگری و سیاسی بسیار بالاست؛ بر همین اساس باید طرح جامع مناسب برای این فرودگاه در نظر گرفته شود و پیشنهاد می‌شود در این طرح برنامه درازمدت ترسیم شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: یکی از ملاک‌های توسعه فرودگاه‌ها مدیریت حرفه‌ای است که می‌تواند با وجود مشکلات، زمینه توسعه و بهره‌برداری را فراهم آورد.
وی بر حفظ حقوق مشتریان و رضایت‌مندی مسافران، فقدان رفتار تبعیض‌آمیز نسبت به ذینفعان، توسعه زیرساخت‌ها، شفافیت عملکرد اقتصادی و بازرگانی فرودگاه و حرکت رو به توسعه با محور قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد.

اکنون در کشور نزدیک به ۵۴ فرودگاه داریم که فعالیت هشت فرودگاه کشور توجیه اقتصادی دارد و به علت کمبود ناوگان هوایی در برخی از این فرودگاه‌ها پروازهای اندکی انجام می‌شود.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.