دبیر انجمن انبوه‌سازان قم در گفتگو با تجارت‌نیوز:

بازار مسکن هنوز در رکود است / مردم در فروش خانه‌هایشان عجله کردند

بازار مسکن هنوز در رکود است / مردم در فروش خانه‌هایشان عجله کردند

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم عنوان کرد:بازار مسکن هنوز در رکود است و مردم نیز توان خرید مسکن ندارند. طی یک ماه گذشته برخی مردم در فروش خانه‌هایشان عجله داشتند و همین موضوع باعث شده تا شتاب قیمت مسکن افزایش یابد.

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم در پاسخ به این پرسش که آیا گرانی قیمت مسکن موقت است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: رشد یک درصدی قیمت مسکن در حالی از سوی وزارت راه و شهرسازی گزارش شده است که به اعتقاد ما به طور عملی شاهد رشد میزان معاملات نبوده‌ایم. به عبارت دیگر بازار مسکن هنوز در رکود است و مردم نیز توان خرید مسکن ندارند.

محمدعلی ربانی افزود: طی یک ماه گذشته برخی مردم در فروش خانه‌هایشان عجله داشتند و همین موضوع باعث شده تا شتاب قیمت مسکن افزایش یابد. با ثبات قیمت ارز وضعیت بازار مسکن راکد است و فعلا تقاضایی برای خرید خانه در بازار مشاهده نمی‌شود؛ این در حالی است که در نیمه نخست سال مردم چشم‌اندازی از ثبات قیمت‌ها نداشتند و همین امر باعث شده مردم برای خرید خانه اقدام کنند.

او در پاسخ به این پرسش که از نگاه انبوه سازان متوسط قیمت خانه چقدر است؟ گفت: با این آرامش قیمت ارز متوسط قیمت خانه در تهران متری هشت تا 9 میلیون تومان است؛ در حالی که متوسط قیمت خانه در مناطق اعیان نشین از متری 15 میلیون تومان شروع می‎شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند