موضوعات داغ:
شهردار تهران:

فضای کسب‌وکار هر روز سنگین‌تر می‌شود

فضای کسب‌وکار هر روز سنگین‌تر می‌شود

شهردار تهران با تاکید بر لزوم ایجاد فضای کسب‌وکار مناسب در تهران گفت: اکنون رونق لازم در کسب‌وکار وجود ندارد و فضای کسب‌وکار حتی روزبه‌روز سنگین می‌شود.

محمدعلی نجفی در نشست با اتحادیه‌های صنفی استان تهران با بیان اینکه امروز زر دنیا حرکت به سمت شهرهای کارآفرین را آغاز کرده است، گفت: در کلانشهرها تاکید بر این است که نقش‌آفرینی به سمت توسعه اقتصادی باشد و تهران هم باید در رابطه با توسعه در داخل و سطح بین‌المللی نقش خود را ایفا کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شهردار تهران افزود: در این میان موفق به ایجاد درامدهای پایدار در شهرداری نشده این ولی راه آن این است که شهر از اقتصاد بالنده و پویا برخوردار شده و موضوع اقتصاد شهری باید جدی‌تر گرفته شود.

وی ادامه داد: تعداد کارمندان شهرداری بیش از استانداردهای بین‌المللی است که ۶٨ هزار نفر در تهران هستند و اگر همه آنها هم کارآمد باشند، باز هم نمی‌توان بدون مشارکت شهروندان کار را پیش برد.

نجفی با تاکید بر اینکه شهرداری رقیب اصناف نیست، از تشکیل کارگروه مشترک اصناف و شهرداری استقبال کرد و افزود: تا قبل از پایان سال می‌توان در مورد برخی از موارد تصمیم‌گیری کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه با وجود واحدهای صنفی خیلی به جا نیست، گفت: البته واحدهای صنفی نیز باید مسئولیت خود را نسبت به شهروندان ایفا کنند و تخفیفات خوب و واقعی ارایه دهند.

نجفی ادامه داد: در دنیا نیز اصناف در ایام خاص همچون کریسمس به صورت واقعی قدرت خرید مردم را افزایش داده و حراج واقعی ایجاد کنند؛ پس اگر اینکه نمایشگاه برگزار نشود، واحدهای صنفی باید مسئولیت خود را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه ساماندهی دستفروشان و سد معبران باید حل شود گفت: برخی مغازه‌داران خودشان سد معبر میکنند که باعث آزار شهروندان می‌شود ضمن اینکه برخی سازمانها نیز از پیاده‌راه‌های مقابل خود استفاده کرده و برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کنند؛ البته دستفروشی در مترو و داخل واگن‌ها باید با شیب ملایم ساماندهی شود.

نجفی افزود: باید برای دستفروشان راه‌حل جدی تدارک دید و نباید زندگی برخی از افراد را که متکی به دستفروشی است خراب کرد.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند