کد خبر: 162750

رئیس کانون بانک‌های خصوصی:

فعالیت بیت‌کوین و پول‌های رمزگذاری شده بلامانع است

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان این که‌ پول دیجیتال پول پذیرفته‌شده‌ای است، گفت: بخشی از این اقدام هم‌اکنون در نظام بانکی نیز در حال انجام است که البته تحت عنوان بیت‌کوین نیست.

فعالیت بیت‌کوین و پول‌های رمزگذاری شده بلامانع است
سرویس بانک و بیمه -

کوروش پرویزیان، رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مورد‌ فعالیت بیت‌کوین و پول‌های رمزگذاری شده اظهار داشت: دوازدهم مهر ماه‌ سندی از سوی بانک مرکزی منتشر شد که بندی در آن سند در ارتباط با پول‌های رمزگذاری شده بود و قاعدتا این سند مجوزی برای فعالیت‌های اقتصادی در این زمینه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: ما نیز باید متناسب با پیشرفت‌هایی‌ که در دنیا وجود دارد، حرکت کنیم و همسو با نظام‌هایی که برای پرداخت و ارزش‌گذاری در مراودات فی‌مابین فعالان اقتصادی است، به جلو برویم.

پرویزیان در پاسخ به این پرسش که با توجه به احتمال رد بیت‌کوین از سوی کشور مالزی، آیا احتمال دارد ایران نیز آن را رد کند؟، گفت: بر اساس سیاست‌های هر کشور این موضوع بررسی می‌شود اما در برخی‌ از کشورها این اقدام به سرعت در حال انجام است.

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه‌ پول دیجیتال، پول پذیرفته‌شده‌ای است، افزود: بخشی‌ از این اقدام هم‌اکنون در نظام بانکی نیز در حال انجام است که البته تحت عنوان بیت‌کوین نیست.

وی در خصوص احتمال به وجود آمدن بازار سیاه در این خصوص نیز گفت: نظامات الکترونیک شبیه نظامات سنتی‌اند و اگر با قاعده و با رگلاتوری فناوری اطلاعات باشند، کارکردهای معمولی پیدا خواهند کرد.

پرویزیان افزود: اگر برای حواله کاغذی یک سیستم نظارتی وجود دارد، برای یک پرداخت رمزگذاری شده نیز در صورتی که مقرراتی وضع شود و سیستم رگولاتوری داشته باشد، می‌توان همان مسیر را پیش برد.

بیت‌کوین یکی از پول‌های دیجیتالی است که به سرعت در فضای مجازی فراگیر شده‌ و توسط هیچ ارگان یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود، بیت‌کوین به کاربران این امکان را می‌دهد، بدون هیچ واسطه‌ای انتقال پول را انجام دهند.

تراکنش فوری و بدون واسطه، پرداخت جهانی، کارمزد بسیار پایین و بی‌تاثیری تحریم بر بازکردن حساب بیت‌کوین، از ویژگی‌های این پول است.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1335.5
0.1
مثقال طلا (%0)
735800
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.