کد خبر: 158212

فعالیت مجدد پالایشگاه‌های تعطیل آمریکا دشوار است

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، برگشت پالایشگاه‌های آمریکا به وضعیت عادی پس از تعطیلی ۲۵ درصدی به سبب طوفان‌های آمریکا بسیار دشوار است و وضعیت قیمت نفت در هفته‌ها و ماه‌های آینده نامشخص است.

فعالیت مجدد پالایشگاه-های تعطیل آمریکا دشوار است
سرویس اقتصاد جهان -

پس از دو طوفان هاروی و ایرما در آمریکا که خسارات بسیاری را در حوزه نفت و انرژی، کشاورزی و صنعت به این کشور وارد کرد، اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارشی از میزان خسارت‌ به نفت و پالایشگاه‌های این کشور منتشر کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پالایشگاه‌های این کشور خسارت دیده یا فعالیت‌شان متوقف شده است و ادامه تولید دشوار و یا حداقل پروسه‌ای زمان‌بر خواهد بود.

این گزارش همچنین تأکید کرده است که شرایط مبهمی راجع‌به برگشت این پالایشگاه‌ها به وضعیت عادی وجود دارد. علاوه‌بر زمان‌بر بودن و شرایط سخت آن ابهامات دیگری درباره قیمت انرژی در هفته‌ها و ماه‌های آتی پیش روی ما قرار داده است.

در حالی‌که حدود نیمی از پالایشگاه‌های آمریکا مجبور هستند که تولیدشان را متوقف کنند، با کاهش ۳٫۱ میلیون بشکه نسبت به هفته گذشته به ۱۴٫۸ میلیون بشکه رسید..

سیل عظیمی که به راه افتاد ۱۵ پالایشگاه نفتی در تگزاس ازجمله پالایشگاه موتیوا متعلق به عربستان در پورت آرتور را از چرخه تولید خارج کرد.

۲۵ درصد ظرفیت پالایشگاه نفت آمریکا متوقف شد و وضعیت بحرانی همچنان ادامه دارد.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.12)
1333.9
1.6
مثقال طلا (%0.05)
734400
400
سکه امامی (%0.05)
1819000
1000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6800
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.