رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور خبر داد:

فعال شدن کمیته ایمنی معادن زغال‌سنگ در کشور

فعال شدن کمیته ایمنی معادن زغال‌سنگ در کشور

به گزارش تجارت‌نیوز، نادعلی اسماعیلی ‌عصر امروز در جمع خبرنگاران در سازمان مهندسی معدن مازندران، اظهار کرد: با تقویت بخش معدن می‌توانیم نقشی اثرگذار در توسعه معدن و اشتغال در این بخش داشته باشیم. وی افزود: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور خوشبختانه حوزه معدنی دستخوش رکود صنعت در سال های اخیر نشده و بعد

به گزارش تجارت‌نیوز، نادعلی اسماعیلی ‌عصر امروز در جمع خبرنگاران در سازمان مهندسی معدن مازندران، اظهار کرد: با تقویت بخش معدن می‌توانیم نقشی اثرگذار در توسعه معدن و اشتغال در این بخش داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور خوشبختانه حوزه معدنی دستخوش رکود صنعت در سال های اخیر نشده و بعد از نفت، معدن می‌تواند تاثیرگذار در توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور باشد.

اسماعیلی، تصریح کرد: 9 هزار معدن فعال و غیرفعال در کشور وجود دارد که از این تعداد هزار و 500 واحد فعال و مابقی غیرفعال و کمتر فعال هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور درباره سرنوشت معادن متروکه، گفت: قانون معادن برای شناسایی معادن متروکه کشور باید اصلاح شود که با اصلاح این قانون سرنوشت معادن متروکه و بلامعارض مشخص خواهد شد.

وی افزود: 200 معدن زغال‌سنگ در کشور وجود دارد که واحد معدنی کشور فعال بوده که باید نسبت به ارتقا تجهیزات ایمنی این واحدها اقدام جدی صورت گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور با اشاره به حادثه معدن یورت استان گلستان، خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی در مقوله معدن یورت گلستان به عنوان کمیته حقیقت‌یاب ورود جدی کرده است.

اسماعیلی اظهار کرد: با توجه به اتفاقات اخیر در معادن کمیته ایمنی معادل زغال‌سنگ در کشور فعال شده و بازرسی ویژه از معادن زغال‌سنگ استان‌های مازندران، کرمان، خراسان جنوبی، سمنان و گیلان آغاز شده است.

وی با اشاره به 53 میلیارد تن ذخایر معدنی اکتشاف شده در کشور، افزود: میزان تولید سالانه این معادن بالغ بر 270 میلیون تن است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور مازندران را از استان‌های زغال‌سنگ‌خیز کشور دانست و گفت: 50 معدن زغال‌سنگ در این استان وجود دارد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند