فقر در هنگ‌کنگ رکورد زد

فقر در هنگ‌کنگ رکورد زد

آمارهایی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد که تعداد فقرای هنگ کنگ در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۳۰ هزار نفر افزایش نسبت به سال پیش از ان به رقم بی‌سابقه ۱.۳۸ میلیون نفر رسیده است.

آمارهایی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد که تعداد فقرای هنگ‌کنگ در سال 2017 میلادی با 30 هزار نفر افزایش نسبت به سال پیش از ان به رقم بی‌سابقه 1.38 میلیون نفر رسیده است. این بدان معناست که از هر 5.4 نفر هنگ کنگی، یک نفر زیر خط فقر زندگی می کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، علیرغم برنامه‌های دولت برای کمک به اقشار پایین‌تر جامعه، درصد فقر در کشور 7.41 میلیون نفری هنگ‌کنگ به 20.1 درصد رسیده که 0.2 درصد نسبت به 19.9 درصد ثبت شده در سال 2016 افزایش نشان می‌دهد. این بالاترین نرخ فقر در این شهر گران قیمت از سال 2009، یعنی شروع برنامه محاسبه فقر توسط دولت این کشور است.

متیو چونگ، نخست وزیر دولت هنگ‌کنگ که ریاست کمیسیون مبارزه با فقر را بر عهده دارد گفت، تعداد کودکان فقیر در هنگ‌کنگ و همچنین نرخ فقر کودکان افزایش داشته است.

بر این اساس، نرخ فقر در میان کودکان در سال 2017 با 0.3 درصد رشد به 17.5 درصد رسیده است. این در حالی است که دولت هنگ‌کنگ برنامه‌هایی را برای کنترل فقر به اجرا گذاشته است.

به گفته چونگ: عوامل ساختاری نظیر پیری جمعیت همچنان موجب خنثی شدن تاثیرات اقدامات دولت در زمینه مقابله با فقر خواهد شد. وی این ادعا را که برنامه دولت در زمینه مقابله با فقر شکست خورده است رد کرد.

با مدنظر قرار دادن پرداخت مقرری‌های نقدی و همچنین اختصاص خانه‌های سازمانی به افراد کم درآمد جامعه، تعداد فقرای هنگ کنگ به رقم 720 هزار نفر یعنی 10.5 درصد جامعه این کشور می رسد که بالاتر از 10.4 درصد سال 2016 است.

نخست وزیر هنگ‌کنگ تاکید کرد، تامین خانه‌های دولتی ارزان قیمت برای اجاره‌نشین‌ها یکی از پایه‌های اصلی سیاست‌های مقابله با فقر دولت هنگ‌کنگ است و دولت خانه‌های اجاره‌ای سازمانی بیشتری را در اختیار افراد کم درآمد قرار خواهد داد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند