رئیس سازمان صنعت استان تهران:

فهرست اصناف کم‌ریسک هنوز تهیه نشده است

فهرست اصناف کم‌ریسک هنوز تهیه نشده است

یدالله صادقی از تهیه فهرست اصناف کم ریسک و پر ریسک استان تهران برای بازگشایی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، یدالله صادقی در خصوص مشخص شدن فهرست اصناف کم ریسک و پر ریسک استان تهران برای بازگشایی اظهار کرد: هنوز این لیست آماده نشده و وزارت صنعت با کمک وزارت بهداشت در حال تهیه این فهرست هستند تا پس از ابلاغ به سازمان صنعت استان تهران، به اصناف اعلام شود.

وی در خصوص نارضایتی برخی از اصناف از تداوم این تعطیلی هم گفت: قطعا برخی از این شرایط ناراضی بوده و این قرنطینه بودن حتی برای ما نیز ناخوشایند است ولی در این شرایط سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و مجبور به تحمل این شرایط هستند؛ البته اصناف نیز این شرایط را درک می کنند.

رئیس سازمان صنعت استان تهران درباره کمک‌های در نظر گرفته شده برای اصناف و فعالان اقتصادی خسارت دیده، خاطر نشان کرد: بخشی از این کمک به صورت وام ١٢درصد است که وزارت رفاه و صنعت در حال تهیه آیین‌نامه آن هستند و در خصوص بیمه‌های بیکاری نیز اداره کل کار استان و تأمین اجتماعی در  حال ثبت نام افراد بیکار هستند تا در صورت تأیید، بیمه بیکاری به آنها تعلق بگیرد.

صادقی در خصوص وضعیت مالیات اصناف هم تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که وجود دارد، قرار است برای تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی سه ماهه آخر سال ٩٨ اصناف، تا پایان فروردین ماه مهلت داده شود و برای بخشودگی یا تخفیف‌های مالیاتی پس از دریافت اظهارنامه‌ها و بررسی آن تصمیم‌گیری شود.

منبع: تسنیم 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند