رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

قوانین بورس، اصلاح و ساده‌سازی می‌شود

قوانین بورس، اصلاح و ساده‌سازی می‌شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سال گذشته بسیاری از قوانین بورس اصلاح و ساده‌سازی شد و امسال نیز این روند را ادامه خواهیم داد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سال گذشته بسیاری از قوانین بورس اصلاح و ساده‌سازی شد و امسال نیز این روند را ادامه خواهیم داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاپور محمدی، روز پنجشنبه در گردهمایی پیشکسوتان بازار سرمایه که در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برگزار شد، اظهار داشت: پیش از این با مشکلات متعددی روبرو بودیم و تعداد نمادهای متوقف شده بالا بود، اما با انجام اصلاحاتی تعداد آنها را کاهش دادیم و به 15 نماد رساندیم.

وی افزود: ما در سال گذشته سامانه معاملات را به‌روزرسانی کردیم و امسال نیز سامانه معاملات فرابورس را راه‌اندازی خواهیم کرد.

محمدی با بیان اینکه سال گذشته برای مسائل حقوقی اقداماتی را انجام دادیم، گفت: سامانه‌ای راه‌اندازی شد که تکالیف قانونی مدیران به آنها متذکر می‌شود و از اقدامات دیگر سازمان بورس، رسیدگی به نمادهای متوقف شده بانکی بود.

وی از دیگر اقدامات سازمان بورس را کاهش کارمزد کارگزاری‌ها برشمرد و افزود: بسیاری از افراد به این مساله نقد داشتند، اما ذکر این نکته ضروری است که خود کارگزاری‌ها به همین میزان و بلکه بیشتر از آن، تخفیف می‌دادند.

رئیس سازمان بورس اضافه کرد: از دیگر اقدامات سازمان بورس، اعطای مجوز به چند شرکت رتبه‌سنجی بود که این نیاز در اقتصاد ما به شدت احساس می‌شد.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بانک، بورس و بیمه که با حضور 392 شرکت داخلی و خارجی از کشورهای عراق، عمان،‌ ترکیه، امارات، سوییس، سوئد، انگلیس و روسیه از 27 فروردین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافته است، امروز به کار خود پایان می‌دهد.

علاوه بر ارکان بورس همچون شرکت بورس، بورس کالا،‌ فرابورس، بورس انرژی و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و شرکت‌های کارگزاری و تامین سرمایه و مشاوران سرمایه‌گذاری و دیگر شرکت‌های مرتبط با بازار سرمایه نیز در این رویداد حضور فعالی دارند.

در حاشیه این نمایشگاه سومین رویداد فین‌استارز نیز با مشارکت استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌های مالی برگزار شد.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند