معاون سازمان حمایت خبر داد:

قیمت‌گذاری بلیت قطار با تصویب کارگروه کنترل بازار

قیمت‌گذاری بلیت قطار با تصویب کارگروه کنترل بازار

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هرگونه قیمت گذاری بلیت قطار با تصویب کارگروه تنظیم بازار انجام می‌شود.

وحید منایی ضمن اشاره به مصوبه شماره ۱۶۹۳۶۸ مورخ ۹۴/۱۲/۲۵ کارگروه تنظیم بازار، گفت: براساس این مصوبه،نرخ خدمات حمل‌ونقل ریلی از گروه اول به گروه دوم مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها منتقل و مقرر شد دستورالعمل نحوه تعیین نرخ بلیت قطار توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه و ارائه گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات مدیره سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود : برای سال جاری شرکت راه آهن پیشنهاد افزایش نرخ بلیت قطار حداقل تا۲۰ درصد نسبت به آخرین تغییر قیمت در سال ۹۴ را داشته که طی مکاتبات و جلسات برگزار شده به شرکت راه آهن اعلام شد تا تصویب دستورالعمل و ابلاغ مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار باید از هرگونه افزایش قیمت توسط مراجع ذی‌ربط خودداری شود.

وی تصریح کرد: متن پیشنهادی دستورالعمل یادشده از طریق وزارت راه و شهرسازی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار منعکس شده است.

منایی از هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این رابطه، مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ منعکس نمایند تا در اسرع وقت تحت رسیدگی قرار گیرد.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند