کد خبر: 166600

عدم دخالت ستاد اربعین در قیمت‌گذاری وسایل حمل‌ونقل هوایی و زمینی

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: وزارت کشور و ستاد مرکزی اربعین هیچ نقشی در قیمت‌گذاری برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی ندارند و این موضوع ربطی به وزارت کشور و ستاد اربعین ندارد.

عدم دخالت ستاد اربعین در قیمت‌گذاری وسایل حمل‌ونقل هوایی و زمینی
سرویس کسب‌وکار -

شهریار حیدری با اشاره به پخش خبری اشتباه در بخش‌های خبری ۲۰:۳۰ و ۲۱ درباره قیمت‌گذاری ناوگان حمل‌ونقل عمومی اظهار کرد: در این خبر، وزارت کشور و ستاد مرکزی اربعین مرجع تعیین قیمت ناوگان حمل‌ونقل زمینی و هوایی برای مراسم اربعین معرفی شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین ادامه داد: از سویی یکی از مصوبات ستاد مرکزی اربعین که مهر محرمانه داشته است نیز در این بخش‌های خبری به نمایش درآمده است؛ در حالی که پخش این مصوبه محرمانه پیامد داشته و غیرقانونی است.

حیدری با اشاره به اینکه بندهای این مصوبه به درستی به اطلاع مردم نرسید، تصریح کرد: قیمت‌گذاری نرخ ناوگان حمل‌ونقل هوایی و زمینی وظیفه وزارت کشور و ستاد مرکزی اربعین نیست. در یکی از بندهای مصوبه ستاد مرکزی اربعین آمده که وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی که دارای جایگاه قانونی برای قیمت‌گذاری حمل‌ونقل عمومی است را موظف کرده است که با رعایت حال شهروندان و زائران و در نظر گرفتن مقررات، برای کاهش قیمت‌ها تلاش کند. حتی در مصوبه آمده است که اجحافی در حق زائران نشود. در صورت پخش درست این خبر، مشخص می‌شد وزارت کشور و ستاد اریعین نقشی در قیمت‌گذاری حمل‌ونقل هوایی و زمینی ندارند و این موضوع وظیفه سایر دستگاه‌هاست.

وی در پایان گفت: وظیفه ستاد مرکزی اربعین سیاست‌گذاری کلان برای برگزاری مراسم اربعین است. ستاد مرکزی اربعین، کمیته‌های سیزده‌گانه و ستادهای استانی برای ارائه خدمات به زائران تلاش زیادی می‌کند که صدا و سیما بهتر است به این خدمات بپردازد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.