کد خبر: 166600

عدم دخالت ستاد اربعین در قیمت‌گذاری وسایل حمل‌ونقل هوایی و زمینی

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: وزارت کشور و ستاد مرکزی اربعین هیچ نقشی در قیمت‌گذاری برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی ندارند و این موضوع ربطی به وزارت کشور و ستاد اربعین ندارد.

عدم دخالت ستاد اربعین در قیمت‌گذاری وسایل حمل‌ونقل هوایی و زمینی
سرویس کسب‌وکار -

شهریار حیدری با اشاره به پخش خبری اشتباه در بخش‌های خبری ۲۰:۳۰ و ۲۱ درباره قیمت‌گذاری ناوگان حمل‌ونقل عمومی اظهار کرد: در این خبر، وزارت کشور و ستاد مرکزی اربعین مرجع تعیین قیمت ناوگان حمل‌ونقل زمینی و هوایی برای مراسم اربعین معرفی شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین ادامه داد: از سویی یکی از مصوبات ستاد مرکزی اربعین که مهر محرمانه داشته است نیز در این بخش‌های خبری به نمایش درآمده است؛ در حالی که پخش این مصوبه محرمانه پیامد داشته و غیرقانونی است.

حیدری با اشاره به اینکه بندهای این مصوبه به درستی به اطلاع مردم نرسید، تصریح کرد: قیمت‌گذاری نرخ ناوگان حمل‌ونقل هوایی و زمینی وظیفه وزارت کشور و ستاد مرکزی اربعین نیست. در یکی از بندهای مصوبه ستاد مرکزی اربعین آمده که وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی که دارای جایگاه قانونی برای قیمت‌گذاری حمل‌ونقل عمومی است را موظف کرده است که با رعایت حال شهروندان و زائران و در نظر گرفتن مقررات، برای کاهش قیمت‌ها تلاش کند. حتی در مصوبه آمده است که اجحافی در حق زائران نشود. در صورت پخش درست این خبر، مشخص می‌شد وزارت کشور و ستاد اریعین نقشی در قیمت‌گذاری حمل‌ونقل هوایی و زمینی ندارند و این موضوع وظیفه سایر دستگاه‌هاست.

وی در پایان گفت: وظیفه ستاد مرکزی اربعین سیاست‌گذاری کلان برای برگزاری مراسم اربعین است. ستاد مرکزی اربعین، کمیته‌های سیزده‌گانه و ستادهای استانی برای ارائه خدمات به زائران تلاش زیادی می‌کند که صدا و سیما بهتر است به این خدمات بپردازد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.2)
1327.8
2.5
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.