عضو کمیسیون صنایع مجلس:

قیمت‎گذاری خودرو در شورای رقابت غیرقانونی است

قیمت‎گذاری خودرو در شورای رقابت غیرقانونی است

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تعیین قیمت خودرو را وظیفه سازمان حمایت از مصرف‌کننده دانست و افزود: شورای رقابت نباید برای تعیین قیمت خودرو وارد کار شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رمضانعلی سبحانی‌فر در رابطه با وظیفه شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو اظهار کرد: از زمانی که سیاست‌های اصل 44 ابلاغ شد، شورای رقابت ایجاد گردید تا در جایی که بنگاه‌های دولتی به بخش خصوص واگذار شده‌اند یا انحصار ایجاد کرده‌اند، فضا را مدیریت کرده تا به ضرر و زیان مردم قلمداد نشود.

وی ادامه داد: این مسئله بدان معنا است که اگر یک کالا در کشور تولید می‌شود و کالایی مشابه آن وجود ندارد، شورای رقابت وظیفه تعیین قیمت را بر عهده گیرد و در صورت بروز رقابت، همین رقابت در بازار قیمت‌ها را تعیین نماید. به عنوان مثال شرکت مخابرات ایران در ابتدا یکه‌تاز و تعیین قیمت آن بر عهده شورای رقابت بود.

سبحانی‌فر تعیین قیمت را بر اساس شاخص‌هایی در دست شورای رقابت دانست و افزود: کمیسیون صنایع از ایران خودرو بازدید داشت و معتقدیم شورای رقابت نباید برای تعیین قیمت خودرو وارد کار شود؛ چرا که چندین شرکت تولید خودرو و تنوع خودرو در کشور وجود دارد؛ لذا معتقدیم عرضه تقاضا و سازمان حمایت از مصرف‌کننده باید به این قضایا بپردازد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند