کد خبر: 231512

قیمت بلیط مترو از ابتدای اردیبهشت‌ماه افزایش می‌یابد

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران از افزایش قیمت بلیط متروی تهران و حومه از تاریخ یکم اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و تایید فرمانداری، افزایش قیمت بلیط مترو در تاریخ اعلام شده اجرایی می‌شود.

سرویس کسب‌وکار -

غلامحسین آرام درباره افزایش قیمت حمل و نقل عمومی اظهار کرد: در حال حاضر فقط مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در مورد قیمت متروی تهران و حومه به فرمانداری ارسال، اصلاح و تایید شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: افزایش قیمت بلیط متروی تهران و حومه از تاریخ یکم اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود و این افزایش قیمت نیز از ۵ تا ۲۰ درصد و بنابر تعیین مسیرها متفاوت خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری تهران در برخی بندهای مربوط به افزایش قیمت بلیط مترو را پذیرفت و این موضوع از ابتدای اردیبهشت اجرایی می‌شود.

آرام، درباره افزایش قیمت سایر ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها گفت: در مورد افزایش قیمت کرایه‌های سایر حمل‌ونقل‌های عمومی نیز هنوز مصوبه‌ای به فرمانداری ارسال نشده است.

وی تاکید کرد: فعلا درباره افزایش قمیت‌های سایر ناوگان حمل و نقل عمومی برنامه‌ای نداریم اما اگر بخواهد این موضوع هم اجرایی شود، باید ابتدا مصوبه لازم از سوی شورای شهر ارائه و سپس بررسی کارشناسی شود.

گفتنی است، با توجه به مصوبه شورای شهر و تایید فرمانداری تهران، قیمت بلیط تک سفره از ۸۰۰ تومان به یک هزار تومان افزایش می‌یابد. ضمنا قیمت بلیط مترو خط فرودگاه امام (ره) نیز تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان رشد پیدا می‌کند.

افزایش قیمت بلیط‌های تک سفره تا سقف یک هزار تومان فقط مشمول بلیط‌های کاغذی است و قیمت کارت بلیط‌ها به این میزان افزایش نمی‌یابد.

برای دارندگان کارت بلیط تخفیف‌های ۶۶ درصدی گرفته شده که البته این موضوع نیز بستگی به تعداد سفرهای مسافران دارد؛ دارندگان کارت بلیط مترو حتی اگر بلندترین مسیر را طی کنند نیز حدود ۸۰۰ تومان کرایه می‌پردازند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.74)
1335.4
9.8
مثقال طلا (%0.22)
735100
1600
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.