به دنبال طوفان هاروی:

قیمت بنزین آمریکا افزایش می‌یابد

قیمت بنزین آمریکا افزایش می‌یابد

طوفان هاروی سواحل خلیج مکزیک را که پر از پالایشگاه است، درمی‌نوردد و رانندگان آمریکایی به زودی تأثیر آن را در پمپ بنزین‌ها مشاهده خواهند کرد.

طوفان هاروی قیمت بنزین را طی امروز و فردا افزایش می‌دهد. در هیوستون در جایگاه سوخت اچ‌ای‌بی، رانندگان در صف‌های طولانی منتظر بنزین زدن هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، انتظار می‌رود بعضی از پالایشگاه‌ها تا زمان عبور طوفان کاملا تعطیل باشند که این احتمالا موجب اختلال در تامین بنزین خواهد شد.

پیش‌بینی وقوع طوفان موجب شد، شاخص قیمت فروش کلی بنزین ۵ سنت یا ۳ درصد افزایش یابد و به ۱.۶۶ دلار برای هر گالن برسد که به گفته دست‌اندرکاران بازار، به سرعت بر روی نمایشگر قیمت پمپ بنزین‌ها به نمایش درخواهد آمد.

پاتریک دیهان تحلیل‌گری از گس‌بادی می‌گوید: از روز جمعه شما شاهد تاثیر طوفان هاروی بر روی قیمت بنزین بوده‌اید. خبر خوب این است که این بار مانند طوفان کاترینا نخواهد بود.

دیهان گفت که طوفان خلیج در آگوست ۲۰۰۵ یک‌شبه باعث افزایش ۴۰ سنتی قیمت بنزین شد. ما در مورد طوفان هاروی، تا روز دوشنبه که پالایشگاه‌ها فرصتی برای ارزیابی میزان آسیب و ضرر خود که می‌تواند ناشی از سیل‌زدگی یا قطع برق باشد، پیدا کنند، نمی‌توانیم متوجه تاثیر کامل طوفان هاروی شویم.

تام کولزا تحلیل‌گر اویل‌پرایس می‌گوید: انتظار می‌رود افزایش قیمتی ۵ تا ۱۵ سنتی در قیمت بنزین رخ دهد. اما ممکن است اگر تاثیر طوفان بر پالایشگاه‌ها بیشتر باشد تا روز کارگر آمریکا جهشی ۲۵ سنتی هم داشته باشیم.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند