قیمت بیت‌کوین در ایران چقدر است؟

قیمت بیت‌کوین در ایران چقدر است؟

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از قیمت پول دیجیتالی بیت‌کوین در یک هفته اخیر، بیت‌کوین بعد از افت قیمت شدید در بازار بالاخره ثبات پیدا کرده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از قیمت پول دیجیتالی بیت‌کوین در یک هفته اخیر، بیت‌کوین بعد از افت قیمت شدید در بازار بالاخره ثبات پیدا کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارز دیجیتالی بیت‌کوین به عنوان محبوبترین و رایج‌ترین پول دیجیتالی جهان پس از تجربه بزرگترین سقوط قیمت خود حالا با چندین جهش به بالاتر از هفت هزار دلار رسیده است و کارشناسان جهانی بیت‌کوین معتقد هستند که بیت کوین پس از صعود و سقوط‌های بزرگ و کوچک حالا به ثبات قیمتی رسیده است.

کاهش قیمت بیت کوین در حالی رخ داده و قیمت این ارز دیجیتالی در بازار ایران به 38 میلون و 500 هزار تومان رسیده که بیت کوین در بالاترین قیمت در بازار ایران به بیش از 90 میلیون تومان رسیده و توانسته بود تا رکوردی چشم‌گیر را ثبت کند.

بسیاری از کارشناسان بانکداری الکترونیک معتقد هستند که کاهش قیمت بسیار بالای بیت‌کوین در روزهای اخیر به موضع گیری‌های مسئولین کشورهای مختلف از جمله هند، چین و کره در برابر بیت کوین ارتباط داشته است اما بیت کوین دیگر هیچ زمانی به کمتر از 6 هزار دلار نخواهد رسید و افزایش قیمت‌های پلکانی در انتظار این پول دیجیتالی است.

سعید دلیریان، کارشناس و فعال در حوزه پول‌های دیجیتال درباره کاهش قیمت بیت‌کوین گفت: بیت‌کوین همواره در رنج قیمتی مشخصی قرار دارد و در برخی موارد افزایش تقاضا و ایجاد حباب برای این پول دیجیتالی باعث افزایش قیمت جهشی آن در بازار می‌شود اما از سوی دیگر صحبت‌ها و برداشت‌های متفاوت و احساسی کاهش یا افزایش قیمت پول‌های دیجیتالی در بازار را به دنبال دارد.

در روزهای اخیر مسئولان هند، کره و چین صحبت‌هایی درباره بیت کوین کردند که برداشت نادرست از صحبت‌های این افراد و ترس از بیت کوین باعث شد تا حتی این ارز دیجیتالی تا 5 هزار و 400 دلار در کشور هند کاهش قیمت داشته باشد که یک رکورد در سقوط قیمت بیت کوین به شمار می‌رود.

وی افزود: انتظار می‌رود با گذشت زمان و فراهم شدن ثبات در شرایط، قیمت بیت‌کوین در یک رنج ثابت و از نوسانات موجود خارج شود که می‌تواند دوباره افزایش قیمت آن را تا بیش از یازده هزار دلار در پی داشته باشد.

یکی از موضوعات مهم درباره بیت‌کوین این است که کاهش قیمت بیت کوین ضرر خاصی نداشته است چرا که قبل از افزایش قیمت این ارز تا 20 هزار دلار، قیمت بیت‌کوین در رنج 6 تا 7 هزار دلار قرار داشته است.

این کارشناس اظهار داشت: در ایران و جهان بسیاری از افراد برای تجارت در لحظه و ایجاد فضایی ساده و بدون تحریم از بیت کوین استفاده می‌کنند و افراد کمتری هستند که از بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند.

نکته مهم این است که به دلیل قرار گرفتن سرمایه‌گذاری در پول‌های دیجیتالی به خصوص بیت‌کوین به عنوان سرمایه‌گذاری خطرپذیر باید توقع سود کلان یا ضرر بزرگ در زمینه سرمایه‌گذاری داشت.

دلیریان با اشاره به سایر ارزهای دیجیتالی تاکید کرد: بیت‌کوین به عنوان پیشتاز پول‌های دیجیتالی زمانی که کاهش قیمت پیدا می‌کند، سایر ارزهای دیجیتالی نیز روند نزولی پیدا می‌کنند و حتی زمانی که افزایش قیمت بزرگی دارد، سایر ارزهای دیجیتالی نیز افزایش قیمت پیدا می‌کنند که در نمودارها آشکار است.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند