قیمت تمام‌شده، چالش اصلی بازار داخل است

مدیر کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز قیمت تمام‌شده چالش اصلی در حوزه بازار داخل است و همین قیمت تمام‌شده است که باعث وفاداری یا عدم‌وفاداری مشتری خواهد شد.

قیمت تمام‌شده، چالش اصلی بازار داخل است

مهدی صادقی نیارکی، پنجشنبه در نخستین جشنواره تخصصی توانمندی‌های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس در شیراز افزود: البته بازاریابی هم تاثیر بسیاری بر ایجاد وفاداری در مشتریان دارد اما قیمت تمام‌شده هم در جلب نظر مشتری بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: در کشور چند عامل داریم که قیمت تمام شده صنعت غذایی ما را بالا برده که باید برای آن فکری کرد.

صادقی نیارکی بیان کرد: اولین عامل ماده اولیه است که اگر فکری برای آن نداشته باشیم و هوشمندانه تصمیم نگیریم مصرف کالاهای صنعتی به سمت کالاهای سنتی یا بعضا زیرپله ای تغییر جهت خواهد داد.

مدیر کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به اهمیت حوزه صنایع بالا دست افزود: در برخی کالاها که استراتژیک است باید به خوداتکایی ملی برسیم اما بحث صرفه اقتصادی نیز برای کشاورز بسیار اهمیت دارد که باید در این زمینه نگاه هوشمندانه داشته باشیم و منفعت تولید کننده را به منفعت مصرف کننده و منفعت تولید کننده را به صنایع تامین‌کننده آن که صنایع کشاورزی است متصل کنیم.

وی بحث تامین مالی و ماشین‌آلات و تکنولوژی را ۲ چالش دیگر بازار داخل دانست و گفت: واحدهای تولیدی که در طراحی و خرید ماشین آلات توجه بیشتری داشته‌اند وماشین‌آلات خوبی را انتخاب و خریداری کرده‌اند امروز با مشکل مواجه نیستند.

صادقی نیارکی بر لزوم ارزش‌گذاری نشان تجاری (برند) در کشور نیز تاکید کرد و افزود: سیستم تامین مالی باید به جای اینکه تقاضای وثیقه ملکی درجه یک داشته باشد ارزش نشان تجاری را به جای وثیقه قبول کند چرا که هم پولی حیف و میل نمی‌شود و هم یک بازار فعال پشتیبان بازگشت پول به بانک عامل خواهد بود.

وی گفت: ما در کشور تنها یک نشان تجاری (برند) داریم که ارزش نشان تجاری آن در سال ۲۰۱۴ در دنیا رتبه ۴۸ را داشته است.

او افزود: امیدواریم در پایان جشنواره تخصصی توانمندی‌های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی فارس یک جمع بندی مناسب داشته باشیم تا به عنوان یک مدل موفق در حوزه صنعت غذا و آشامیدنی بتوانیم به مراجع تصمیم‌ساز و سیاست گذار اعم از قوه مجریه و مقننه ارائه دهیم تا امکان پیش بردن مسائل به شکلی علمی‌تر فراهم شود.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید