تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت جدید بیت‌کوین مشتریان را دلسرد کرد / آیا بیت‌کوین به روند صعودی بازمی‌گردد؟

قیمت جدید بیت‌کوین مشتریان را دلسرد کرد / آیا بیت‌کوین به روند صعودی بازمی‌گردد؟

در حالی‌که برخی تحلیلگران پیش‌بینی قیمت یک میلیون دلاری را کرده‌ بودند، اما قیمت بیت‌کوین در هفته‌های اخیر و عدم صعود آن به بیش از ۹ هزار دلار حالا بسیاری را دلسرد کرده است. چه آینده‌ای در انتظار این ارز دیجیتال است؟

پیش‌تر بابی لی موسس و مدیرعامل سابق یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در چین پیش‌بینی کرده بود که به‌دلیل سیاست‌های بانک‌های مرکزی در جهان از یک‌سو و افزایش تقاضا برای رمزارزها از سوی دیگر، قیمت بیت‌کوین در ۱۰ سال آینده به یک میلیون دلار خواهد رسید. اما روند قیمت این ارز دیجیتال در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد، ارزش آن قرار نیست به بیش از ۹ هزار دلار صعود کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیت‌کوین که در هفته ابتدایی نوامبر در محدوده ۹ هزار دلار معامله می‌شد، روز جمعه با روند کاهشی قابل توجهی مواجه شد، به کانال هشت هزار دلار بازگشت و نتوانست سطح حمایتی ۹ هزار دلار را حفظ کند.

در شروع هفته میلادی بیت‌کوین به هشت هزار و ۸۰۰ دلار یعنی کمتر از میانگین ۵۰ روز گذشته رسید و افت ۳٫۴ درصدی را تنها طی یک هفته تجربه کرد.

بر اساس تحلیل‌های تکنیکال، سطح حمایتی هفت هزار و ۷۰۰ تا هفت هزار و ۸۰۰ برای این رمزارز پیش‌بینی شده است.

قابل توجه است که علی‌رغم افت قیمت، مجموع قراردادهای آتی در پلتفرم بکت به هزار و ۷۵۶ بیت‌کوین رسیده و با ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رکورد جدیدی ثبت کرده است.

بلومبرگ در آخرین مقاله خود در مورد ارزهای دیجیتال مدعی شده است که بیت‌کوین در حال حاضر در محدوده خریدِ بیش از حد قرار داد و این بدان معناست که دارندگان بیت‌کوین باید خود را برای یک کاهشِ قابل توجه در قیمت آماده کنند.

بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده، شاخص قدرت جهانی بیت‌کوین در حال حاضر به عدد ۷۰ نزدیک شده که این بالاترین نرخ از ماه آگوست (مرداد-شهریور) محسوب می‌شود.

در ماه آگوست قیمت بیت‌کوین در محدوده ۱۲ هزار دلار معامله می‌شد که در نهایت به‌عنوان آخرین سطح مقاومتی برای این ارز دیجیتال ثبت شده است.

به‌نوشته بلومبرگ، با توجه به اینکه هر تلاشی برای صعود قیمت به بیش از ۱۰ هزار دلار تاکنون موفقیت‌آمیز نبوده، احتمالا همان سناریو تکرار خواهد شد و قیمت بیت‌کوین روند نزولی به خود خواهد گرفت.

البته همه به اندازه‌ تحلیلگران بلومبرگ به چشم‌انداز بیت‌کوین بدبین نیستند.

علی‌رغم افت قیمت در هفته‌های اخیر، اندازه و قدرت شبکه ارزهای دیجیتال رشدی تدریجی را تجربه کرده است.

همچنین با وجود تغییرات مداوم در قیمت و میزان معاملات، هزینه‌های معامله به‌طور مداوم کاهش یافته است.

به‌عقیده برخی تحلیلگران و کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال، همه‌ این‌ها در کنار هم خبر از آینده روشن بیت‌کوین می‌دهد.

مدیرعامل بایننس، یکی از صرافی‌های مهم بیت‌کوین اعلام کرده است که قیمت این رمزارز محبوب در آینده نزدیک از مرز ۱۶ هزار دلار هم عبور خواهد کرد.

برخی دیگر هم بر این باورند که قیمت بیت‌کوین در محدوده ۱۰ هزار و ۱۱ هزار دلار به ثبات خواهد رسید و در روندهای صعودیِ بعدی به ۲۰ هزار دلار و در نهایت ۴۰ هزار دلار می‌رسد.

این گزارش برگرفته از منابع investing و goldretireed گرفته شده است.

جدیدترین اتفاقات مربوط به بیت‌کوین را می‌توانید در سلسله اخبار بیت‌کوین تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند