یک کارشناس بازار مسکن در گفتگو با تجارت‌نیوز:

مسکن نخرید، قیمت خانه ارزان‌تر می‌شود

مسکن نخرید، قیمت خانه ارزان‌تر می‌شود

یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: قیمت مسکن به طور مضاعف گران شده و بهتر است که مردم برای خرید آن دست نگه دارند؛ چرا که حباب مسکن بیشتر تخلیه می‌شود.

یک کارشناس بازار مسکن در واکنش به توصیه اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه مردم فعلا خانه نخرند به تجارت‌نیوز گفت: حباب قیمت مسکن در حال تخلیه شدن است. برخی مردم هم دیگر توان خرید مسکن ندارند. در حقیقت بخشی از تقاضا در حال برگشت است. همزمان با توصیه وزیر راه و شهرسازی قیمت مسکن در تمام مناطق بین ۱۰ تا ۱۵ درصد تخلیه شده است.

فرهاد بیضایی افزود: البته در مقاطعی از زمان بعد از افزایش قیمت مسکن شاهد کاهش حباب‌ها بوده‌ایم. امروز نیز زمان تخلیه حباب قیمت‌ها فرا رسیده است. البته ترکیدن بخشی از حباب‌ها به معنای کاهش قیمت واقعی مسکن نیست یعنی سطح انتظارات تورمی در حال فروکش است.

او در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: امروز شرایطی است که با کاهش تقاضا در بازار مسکن مواجه هستیم همین امر باعث شده فروشندگان خانه خود را با قیمت معقولی به  فروش برسانند. معتقدیم که قیمت مسکن به طور مضاعف گران شده و بهتر است که مردم برای خرید آن دست نگه دارند؛ چرا که حباب مسکن بیشتر تخلیه می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند