قیمت شیر خام تا ۱۷۰۰ تومان افزایش می‌یابد

قیمت شیر خام تا ۱۷۰۰ تومان افزایش می‌یابد

رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور گفت: مصوبه قیمت شیر خام مربوط به ۵ تیر است و در جلسه هفته گذشته اصلا حرفی از شیر و لبنیات نبود.

سید احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور در خصوص اخبار منتشر شده در مورد تصمیم ستاد تنظیم بازار بر عدم افزایش قیمت شیر خام اظهار کرد: در جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار، قیمت مصوب شیرخام در دستور کار این ستاد نبود و هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: قیمت شیرخام و لبنیات در دستور کار ۵ تیرماه این ستاد بود که مقرر شد قیمت شیرخام و لبنیات ۱۰ درصد افزایش یابد و قیمت ۱۵۷۰ تومان در ابتدا برای شیر خام پیشنهاد شد که وزیر جهاد کشاورزی آن را نپذیرفت و در حال مذاکره با وزیر صنعت و معدن هستیم تا این قیمت را بیشتر افزایش دهیم.

مقدسی در رابطه با دلیل وزیر جهاد کشاورزی برای مخالفت با قیمت ۱۵۷۰ تومانی برای شیر خام خاطرنشان کرد: وزیر جهاد کشاورزی با این قیمت مخالف بود و دلیل ایشان بالاتر بودن قیمت شیر در کارخانجات بود. طبق نظر حجتی قیمت شیرخام بیشتر از ۱۵۷۰ تومان خواهد شد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران صریح کرد: مصوبه قیمت شیر خام مربوط به ۵ تیر است و در جلسه هفته گذشته اصلا حرفی از شیر و لبنیات نبود. این موضوع از پایه کذب محض است. قیمت ۱۵۷۰ تومان با مخالفت مواجه شد، اما تصمیم بر افزایش تا ۱۷۰۰ تومان است که قیمت باقی لبنیات را هم افزایش خواهد داد.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند